reklama

Tragédie: ve Francii zemřel slovenský hokejista. Šlo o autonehodu, či pád z balkonu?

Dávid Gáborčík v dresu francouzského týmu Dávid Gáborčík v dresu francouzského týmu autor: Facebook
Nad smrtí pětadvacetiletého Dávida Gáborčíka panují otazníky, jeho spoluhráči z druholigového Dunkerque jsou v šoku.

Paříž/Praha - Ve Francii v úterý tragicky zemřel 25letý slovenský hokejista Dávid Gáborčík. Informoval o tom portál lavoixdunord.fr, smutnou zprávu pak potvrdil na svém facebooku i klub Les Corsaires de Dunkerque, za který Gáborčík hrával.

Podle lavoixdunord.fr se tragédie stala v utérý po devatenácté hodině v ulici Saint-Pierre v Dunkerque. Hokejistu našli bez známek života na chodníku, na který údajně spadl z balkónu bytu ve třetím patře.

Podle serveru hokej.sk je však důvod smrti jiný, mělo jít údajně o autonehodu v úplně jiné části města. Slovenský hokejista byl podle některých informací po nárazu ještě živý a lékaři údajně bojovali o jeho život v nemocnici. Vnitřní zranění však byla příliš vážná.

"Všichni v klubu jsme v šoku. Dávid byl fantastický a velmi pozitivní kluk. Navíc se mu dařilo, minulý týden vstřelil v Rouenu gól a hrál ve velmi dobré formě," citoval hokej.sk Gáborčíkova spoluhráče z Dunkerque Dominika Šimčáka. "Všichni jsme z toho úplně mimo a je nám to nesmírně líto. Jménem celého týmu vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině," dodal Šimčák.

"S velkým zármutkem oznamujeme smrt našeh hráče Dávida Gáborčíka. Vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho nejbližším," napsal druholigový klub Les Corsaires de Dunkerque na svém facebooku.

Gáborčík hrál ve Francii od ledna 2017, předtím působil rok v Anglii. Na Slovensku hájil především dres Popradu, se kterým si zahrál i nejvyšší soutěž.

reklama