Tragická Slavia padla. Budějovice vyhrály nájezdy

15. 12. 2008 21:08
Slavia - České Budějovice 3:4 SN
Kouč Jihočechů Ernest Bokroš mohl být spokojen
Kouč Jihočechů Ernest Bokroš mohl být spokojen | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie se v poslední době nemohou dostat z výsledkové krize. Potvrdili to i v pondělní dohrávce 27. kola proti Českým Budějovicím, kdy neudrželi vedení a nakonec prohráli na samostatné nájezdy.

Souboj dvou neúspěšných účastníků premiérové Ligy mistrů rozhodl v rozstřelu Milan Gulaš.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se sice díky jednomu bodu posunuli na šesté místo před Třinec, jenže v posledních jedenácti zápasech prohráli už devětkrát. A to je hodně tragická bilance českého mistra.

Naopak Jihočeši potvrdili vzestup, zůstávají dvanáctí, ale jsou týmem s nejlepší aktuální formou.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Do O2 areny se červenobílý tým vrátil po skoro dvoutýdenní přestávce, naposledy zde neuspěl v Lize mistrů proti Curychu. Pražským fanouškům ale hokej moc nechyběl.

Na tribunách se ztrácely čtyři tisícovky diváků a ty sledovaly, jak se České Budějovice ujaly v polovině první třetiny do vedení. A nebyly z toho vůbec nadšené, protože po samostatném úniku prostřelil Svobodu kdo jiný než Radek Duda, bývalý slávista.

O chvíli později ale hosté o těsný náskok přišli. Červenka sice ve třinácté minutě gólmana Kováře neobelstil, pak však před brankou nastal velký závar. Nejlépe se tam zorientoval Michal Vondrka, jenž srovnal skóre.

Nápor Budějovic přinesl prodloužení

Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Po přestávce se Slavia poprvé dostala do vedení. Bednář výborně našel Tomáše Žižku a ten zblízka zasunul puk do sítě. Jenže ani domácí se nemohli dlouho radovat, protože v polovině druhé části korigoval Petr Gřegořek.

Mountfield to nabudilo, měl další možnosti ke skórování, jenže gól padl na druhé straně. Sloboda na konci druhé třetiny po individuální akci stanovil skóre na 3:2. Defenzivní výkon ale na tři body Růžičkovi a spol. nestačil.

Otřesené Budějovice totiž stihly znovu vyrovnat, pět minut před závěrečnou sirénou se trefil Lukáš Poživil.

A nechybělo vůbec mnoho, aby strhly vítězství na svou stranu už po šedesáti minutách. Těsně před koncem si velké šance vypracovali Duda s Vakem. Jenže Svoboda uchránil domácí od nezdaru a získal pro ně alespoň bod.

Po bezgólovém prodloužení se šlo do nájezdů, kde se slávisté ani jednou neprosadili. To rozhodlo, že České Budějovice si z Prahy odvezly dva body.