reklama

Trenér Čada ze zdravotních důvodů skončil v Liberci

Rostislav Čada Rostislav Čada autor: Milan Kammermayer
Trenér Rostislav Čada nečekaně skončil u hokejistů Liberce. Kouč požádal o uvolnění z funkce ze zdravotních důvodů.

Liberec - Trenér Rostislav Čada nečekaně skončil u hokejistů Liberce. Kouč, který tým Bílých Tygrů převzal loni v říjnu, požádal o uvolnění z funkce ze zdravotních důvodů. V dnešním zápase 43. kola extraligy se již na střídačce neobjevil, mužstvo proti Zlínu vedli Milan Černý a Filip Pešán.

Severočeský klub oznámil Čadův odchod v krátkém prohlášení po začátku utkání. Sdělil pouze, že šedesátiletý trenér požádal ze zdravotních důvodů o uvolnění z funkce a klub mu vyhověl.

"Panu Čadovi se v noci na dnešek přitížilo, musel být převezen do nemocnice. Prošel důkladným vyšetřením a na základě výsledků a po konzultaci s lékaři se rozhodl, že není schopen pokračovat v trenérské práci," řekl generální manažer Ctibor Jech po utkání, které Liberec prohrál 0:1.

Kdo Čadu nahradí, bude vedení Liberce řešit v nejbližších dnech. S dosavadním asistentem Černým vede mužstvo zatím Pešán, jenž působí v prvoligových Benátkách nad Jizerou, které jsou farmou Bílých Tygrů.

"Je to pro nás velice nečekaná a nepříjemná situace, nebyli jsme na to absolutně připraveni. Stalo se nám to vlastně již podruhé v této sezoně, když vezmu v potaz Martina Škoulu, který ukončil sezonu kvůli závažným rodinným problémům," podotkl Jech.

Liberec se podle jeho slov bude snažit situaci vyřešit rychle, i když po nedělním kole má extraliga reprezentační přestávku. "Času je strašně málo. Navíc nám nefunguje ani tým. Nebodujeme, takže toho máme hodně na řešení," poukázal Jech na sérii čtyř porážek.

Zda je ve hře možnost, že by post hlavního trenéra zastával Pešán, který už v minulosti podobně zaskakoval, neprozradil. "Já bych vůbec nechtěl předbíhat, je to moc čerstvé. Těch variant řešení moc není, všichni víme, jak to s trenéry je. Teprve budeme sedět a jednat spolu s majitelem klubu," uvedl Jech.

Hráči se to dozvěděli ráno

Šokem byla absence zkušeného trenéra i pro liberecké hráče. "Dozvěděli jsme se o tom ráno po rozbruslení. Bylo nám oznámeno, že pan Čada má zdravotní problémy a dnes nemůže koučovat," uvedl kapitán Jan Výtisk.

Fakt, že hlavní trenér končí úplně, se hráči dozvěděli až po utkání se Zlínem, které chtěli vyhrát i pro Čadu. "Je to pro nás obrovský šok, vůbec jsme to nečekali," řekl útočník Jaroslav Balaštík. "Ráno nám manažer oznámil, že trenér není schopný koučovat dnešní utkání, ale to, že končí úplně, jsme netušili. Je to velice nepříjemná situace, nicméně zdraví je to nejdůležitější a my doufáme, že se dá co nejdříve do pořádku," dodal.

Čada vystřídal v říjnu Pavla Hynka měsíc poté, co na vlastní žádost skončil ve Slovanu Bratislava. V KHL v minulosti vedl i Omsk. Předtím dlouho působil ve švýcarském klubu Ambri-Piotta.

Liberecký tým přebíral Čada na desáté pozici, nyní jsou Bílí Tygři jedenáctí.

reklama