reklama

Trenér Lva Sýkora: Neproměňování šancí je naše bolest

Tomáš Pöpperle dostal od Minsku pouze dva góly, ale i to stačilo k porážce Tomáš Pöpperle dostal od Minsku pouze dva góly, ale i to stačilo k porážce autor: Eduard Erben
Trenér pražského Lvu Václav Sýkora hledal příčiny porážky v neproměňování šancí. Obránce Jakub Nakládal si mslí, že už pražský celek nemá vzhledem k play off co ztratit.

Praha - Další prohra pražského Lva znamenala ústup z pozic zajišťující play off KHL. Po sobotní porážce 1:2 s Minskem trenér pražského celku Václav Sýkora viděl příčiny tohoto zaváhání jasně.

"Prohráli jsme, protože jsme dali jen jeden gól, šancí na otočení výsledku jsme měli dost, ale neproměňování šancí je naše největší bolest," prohlásil kouč.

Lev se nedokázal prosadit ani v přesilových hrách, kde dominovala obrana Minsku a brankář Haugen. "Nesehráli jsme je dobře. Situace jsme zbytečně přehrávali a hledali pořád nějakou zbytečnou kombinaci místo jednoduché střelby. To bylo charakteristické pro celý zápas," hodnotil Sýkora.

Minsk si tak upevnil pozici na sedmém místě Západní konference. Vyhrál i Doněck, a tak přeskočil pražský celek na osmé pozici, tím pádem je Lev zatím mimo zónu play off.

Dostali jsme se pod ještě větší tlak

"Prohra se soupeřem, který s námi bojuje o místo v play off, mrzí. Prohloubili jsme si nízké sebevědomí po neúspěšném tripu a dostali se pod ještě větší tlak," dodal trenér.

Obránce Lvu Jakub Nakládal vidí nepříjemné situaci jedno pozitivum. "Možná to vyzní blbě, ale tím, že teď nejsme na pozicích play off, což je pouze naše chyba, tak nám to může pomoct v tom smyslu, že už nemáme co ztratit. Mohlo by to znás trochu spadnout," řekl zadák.

I on vidí příčinu neúspěchu v přesilových hrách a nevyužitých šancích. "Haugen chytal dobře, ale on jim to nevychytal. Bylo to v našich rukách. Místo toho, abychom využili přesilovky a poslali na něho šest, sedm střel, tak si to pořád někde dokola házíme," kaje se Nakládal.

Nakládal: Všichni hrají jednoduše

Sám poukázal na to, že jediný gól Lvu z hokejky Cipulise padl po nenápadné akci.

"Pořád se snažíme něco tvořit a dávat si nahrávky do prázdné brány, ale pak dáme takhle jednoduchý gól střelou skoro od mantinelu. My chceme hrát nějaký velký hokej, ale všechny týmy hrají spíš jednoduše. V tom jsme nezkušení."

Teď čeká Lev o postup do play off velký boj. "Bylo by to obrovské zklamání a neúspěch. Když se každý podívá, co je tady za hráče a jaké kariéry mají za sebou, tak tento tým by v play off měl být," uvedl Nakládal.

reklama