reklama

Trenér Orlů: Chtěli jsme dohrát důstojně a připravit si soupeře na neděli

Jiří Režnar působí ve Znojmě jako hlavní trenér třetí sezonu Jiří Režnar působí ve Znojmě jako hlavní trenér třetí sezonu autor: Rostislav Pfeffer
Znojemští hokejisté tušili, že za stavu 1:5 po druhé třetině je utkání prakticky rozhodnuté. Chtěli jej však dohrát důstojně a připravit si soupeře na nedělní pátou finálovou bitvu.

Znojmo - Finálová série mezi Znojmem a Salcburkem se protahuje. Rakušané v pátek vrátili Orlům vysokou porážku ze třetího finálového utkání a vyrovnali na 2:2. V neděli budou týmy bojovat o mečbol.

Salcburk vstoupil do zápasu aktivněji a hned v první třetině se dvakrát radoval. Naopak domácí se do šancí prakticky nedostávali. "Mohli jsme být o ten stupínek blíž k titulu, ale nevyšlo to. Vletěli na nás. Z naší strany byl ten úvod takový ospalý," litoval obránce Jan Lattner.

Klíčovým momentem byla první třetina

To, že o vítězi rozhodla již první dvacetiminutovka, potvrzují i slova trenéra Jiřího Režnara: "Soupeř nás přebruslil a dostával pod tlak. My měli v té první třetině tak dvě nebezpečné střely, což je na domácí zápas málo."

Až v jednatřicáté minutě se znojemské publikum dočkalo. Do černého se trefil právě Lattner a tým v červených dresech se hnal za vyrovnáním. Z několika slibných šancí však ani jednou brankář Riksman puk za svá záda nepropustil. Paradoxně inkasoval na druhé straně Nechvátal, který po třetím gólu vystřídal Lukáše. "Takový je bohužel hokej. Když nedáte gól, tak ho dostanete,“ přiznal Režnar. 

Do závěrečné třetiny tak vstupoval šťastnější Salcburk. Orli sice v jejím úvodu ještě snížili na 2:5, ovšem to bylo z jejich strany vše. "Chtěli jsme to utkání dohrát důstojně a alespoň si připravit soupeře na nedělní utkání. Trochu víc jsme dohrávali jejich hráče," popisuje trenér, který působí na znojemské střídačce třetím rokem.

Výsledek Orly nepoloží, chtějí mečbol

Nepříznivý vývoj utkání však skvělou atmosféru ve vyprodané aréně nepokazil. Fanoušci podporovali svůj tým až do poslední sirény. "Nesvazuje mě to, když přijde tolik lidí. Atmosféru ale samozřejmě vnímám. Vzpomínám si, když jsme ten první rok hráli v Záhřebu. Byla tam bouřlivá atmosféra, ale bylo mi úplně jedno, že ti diváci nefandili nám," přemýšlí šestadvacetiletý Lattner.

Hlasitou podporu v zádech mají Orli i v Salcburku, kam fanoušci vypravují autobus. Nejinak tomu bude i v neděli. Týmy budou bojovat o mečbol. "Každé utkání je jiné. Vyhráli jsme 7:3 v Salcburku, ale nikdo nemohl čekat, že sem přijedou a budou se třepat. S tím stejným nemůžou teď počítat ani oni od nás. Nemáme co ztratit a jedeme tam vyhrát," říká Režnar.

"Musíme se vrátit k naší hře, kterou jsme praktikovali v předchozích zápasech. Pak vyhrajeme," doplňuje Lattner. Kdo bude o krok blíže k titulu pro mistra EBEL? Páté finále je na programu v neděli od 14:45 hodin. 

reklama