reklama

Trenéři Bykov se Zacharkinem opět spolu. Povedou Poláky

Duo Bykov - Zacharkin vedlo ruskou reprezentaci pět let Duo Bykov - Zacharkin vedlo ruskou reprezentaci pět let autor: Reuters
Ruské trenérské duo by se mělo sejít na střídačce polské reprezentace

Praha - Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin by se mohli opět sejít na jedné střídačce. Úspěšné ruské trenerské duo bude ale jen sotva obhajovat medaile ruské sborné z mistrovství světa, o služby zkušených trenérů se vážně zajímá polská reprezentace.

Že jde o žert? Ani náhodou! Oba trenéři si pouze prohodí pozice. Zacharkin se  v pátek v Krakově dohodl s nejvyšším můžem polského hokeje Piotrem Hałasikiem na podmínkách a už od zítřka povede jako hlavní trenér desetidenní soustředění týmu.

Zacharkin s Polskem zamíří i do České republiky, v pátek sehraje v Třinci přípravné utkání s místními Oceláři.

Bykov se připojí ve Francii

Poláci pod jeho vedením absolvují také soustředění ve Francii, kde by se k týmu měla připojit další ikona ruského hokeje - Vjačeslav Bykov. Dlouholetý lídr sborné by měl svému někdejšímu asistentovi dělat u týmu hrající nížší divizi mistrovství světa konzultanta. Dohoda se definitivně uzavře až po návratu Poláků z Francie.

Oba muži, kteří přivezli Rusku ze světových šampionátů dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili, se na stejné střídačce sešli naposledy loni v květnu v Bratislavě. Tehdy je o jejich místo na střídačce sborné připravila porážka s Českou republikou v boji o bronzové medaile.

reklama