reklama

Trenérské rošády v extralize nekončí, Žemlička jde do Varů

Bývalý trenér Sparty Richard Žemlička povede od středy Karlovy Vary. Bývalý trenér Sparty Richard Žemlička povede od středy Karlovy Vary. autor: www.hcsparta.cz
Den trenérských výměn v hokejové extralize nemá konec. Poté, co změnu na lavičkách ohlásily Lev, Pardubice, Sparta a Vítkovice přichází změna i ve Varech. Kýhose nahradí Žemlička.

Karlovy Vary - Výměny trenérů v hokejové extralize dnes neberou konce. Po změnách ve Lvu, Spartě, Pardubicích a Vítkovicích přichází další zpráva z Karlových Varů.

Klub už v sobotu odvolal trenéra Vladimíra Kýhose, ale až dnes za něj našel náhradu. Druhý nejhorší tým letošního ročníku povede nově Richard Žemlička.

Jeho asistenty budou Jaromír Kverka, který byl do této pozice jmenován už v sobotu po Kýhosově odvolání. V neděli v Litvínově tým vedl trenér juniorů Karel Mlejnek.

Bývalý trenér Berouna a Sparty si tým převezme na středečním dopoledním tréninku.

V extralize se letos mění trenér pošesté

Odvolaný Kýhos byl v západočeském klubu pod velkým tlakem už v půlce října, tehdy ale dvěma výhrami s Kladnem a Spartou na domácím ledě dokázal svou pozici uhájit.

Vaz mu zlomila až následující série čtyř proher v řadě, která Energii srazila až na předposlední místo v tabulce. Naposledy Vary prohrály už bez něj v neděli 2:5 v Litvínově.

V extralize jde letos o šestou trenérskou rošádu. Už minulý týden skončil v Liberci uznávaný kouč Marian Jelínek, hned na začátku sezony odnesl mizerné výkony Sparty právě Žemlička.

reklama