3. 2. 2010 12:00
V zápase Zlín - Sparta bylo uděleno 439 trestných minut
Rostislav Vlach
Rostislav Vlach | Foto: Zuzana Hronová

Zlín - Pokuta 100 tisíc, na dva zápasy distancovaný Jan Svrček - a Jiří Kučný si v extralize zahraje dokonce až po olympijských hrách.

Takový trest dostal zlínský hokejový klub za nedělní hromadnou šarvátku v utkání proti pražské Spartě. Hlavní rozhodčí musel totiž v duelu udělit rekordních 439 trestných minut.

V podobném duchu byla nakonec potrestána i Sparta, která musí zaplatit pokutu o stejné výši a v úterním zápase s Karlovými Vary se musela obejít bez obránce Vydareného.

Sparta nakonec i přes určité výtky generálního manažera Petra Břízy k disciplinárnímu řádu trest přijala. Stejně tak se zachovali i hlavní představitelé Zlína.

"Rozhodnutí disciplinární komise bereme na vědomí. Zbývající zápasy do olympijské přestávky musíme odehrát se stávajícím hráčským kádrem. Navíc máme hodně zraněných hráčů, ale musíme se s tím vyrovnat," uvedl na oficiálních stránkách klubu trenér Zdeněk Venera.

A že se to zatím moravskému klubu daří, potvrdil i úterní zápas sedmačtyřicátého kola O2 extraligy, kdy Zlín porazil v dalším domácím zápase lídra z Plzně 4:1.

"Chtěl bych poděkovat hráčům za předvedený výkon. Nabádali jsme je, aby hráli hokej a nebyly tam nějaké potyčky. Zápas proběhl v klidu. Rádi bychom minimálně druhou příčku udrželi," přiznal proto po zápase druhý trenér Rostislav Vlach.