reklama

Tři zápasy stop: Pacovský trefil Hrubce po odpískání

Pacovský trefil Hrubce po odpískání do hlavy. Třinecký gólman přišel málem o sezonu Pacovský trefil Hrubce po odpískání do hlavy. Třinecký gólman přišel málem o sezonu autor: Marian Ježowicz
Dominik Pacovský, který včera trefil brankáře Třince po odpískání do hlavy, dostal trest na tři zápasy.

Třinec - Hokejisté Sparty přišli o útočníka Dominika Pacovského.

Disciplinární komise ho potrestala trestem na tři zápasy za to, že po odpískání vystřelil na bránu a trefil brankáře Ocelářů Šimona Hrubce do hlavy. 

Aktuálně.cz to potvrdil šéf disciplinárky Karel Holý. O ošklivém momentu, kdy mladý gólman Třince bez helmy kvůli vážného zranění málem přišel o sezonu, čtěte ZDE.

Hrubec má frakturu lícní kosti. Podle nejnovějších informací to ale neznamená konec sezony. 

"Čekáme, až mu opadne otok, přes který ještě dobře nevidí na jedno oko, pak by se mohl do brány vrátit," řekl Aktuálně.cz trenér Třince Josef Turek. Dnes bude ještě určitě v brankovišti Peter Hamerlík. 

Byla to zřetelná situace

"Pacovský dostal trest na tři zápasy. Vystřelil několik vteřin po odpískání, byla to naprosto zřetelná situace," vysvětlil rozhodnutí komise její šéf Holý.

"Navíc to, že zranil Hrubce byť třeba nešťastnou náhodou, mu už nikdo neodpáře."

Třinec po zápase podal disciplinárce podnět, aby situaci prošetřila. "Ale nemusel. Pacovský dostal desetiminutový, tedy vyšší trest, a my bychom se tím zabývali i automaticky," dodal Holý.

Plzeň přišla o Dvořáka

Kromě Pacovského řešila disciplinárka ještě dva případy z druhého souběžně hraného utkání Plzeň - Litvínov. 

U případu vyloučeného Jakuba Lva ještě komise přimouřila oči, Michal Dvořák si ale čtyři zápasy nezahraje. Za hrubý faul na Rostislava Martynka dostal trest ve hře, za který automaticky následuje jednozápasový distanc, komise mu ale navíc přidala ještě další tři zápasy navrch.

"U Dvořáka nejde o první případ. Za úder do oblasti hlavy a krku jsme mu proto udělili trest na tři zápasy. V součtu s automatickým distancem za trest ve hře si tak čtyři zápasy nezahraje," řekl Holý.

reklama