reklama

Třináctá nula v play off. Málek vymazal Břízův rekord

Skvělý Málkův výkon zajistil Vítkovicím důležitou výhru

Pardubice - Skvělými výkony táhne hokejisty Vítkovic do finále play off extraligy. Brankář Roman Málek vychytal pardubické střelce v jejich domácí aréně a po vítězství 3:0 chybí Ostravanům už jen dvě výhry k postupu.

Jako bonus třiatřicetiletý vítkovický hrdina přidal zbrusu nový rekord extraligy. Třináctou vychytanou nulou v play off překonal dosavadní rekordní zápis Petra Břízy.

Překonaný rekord, ani svůj lví podíl na druhém vítězství Vítkovic, ale Málek vůbec neřešil.

Čtěte také:
Vítkovice vyhrály v Pardubicích, Málek má další nulu
Kopřiva: Hodně nás nakopla ta nejhorší třetina v sezoně

"Myslím, že je to vysvědčení celého týmu, nejen moje. Kluci mi hodně pomáhají. Ty nuly jsou hezké, ale jsou jen třešničkou na dortu. Pro mě je dnes mnohem cennější, že jsme udělali druhý krůček," podotkl s typickou skromností zkušený brankář.

"Kluci přede mnou předvedli famózní výkon. Hráli skvěle a myslím si, že jsme odehráli vůbec nejlepší zápas v play off," dodal Málek.

"Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale zároveň jsme věděli, že dnes máme šanci. Pardubice musely nebo měly vyhrát. Kdybychom neuspěli, měli bychom to ve čtvrtém zápase hrozně těžké. Proto jsme rádi, že jsme to urvali," hodnotil důležité vítězství.

Vítkovice nevyhrály na pardubickém ledě dlouho. Od listopadu 2008 v Čez aréně sedmkrát prohrály. Faktor Málek však bilanci s dříve neoblíbeným soupeřem vyvažuje. Gólmanovi se totiž v play off proti Pardubicím dlouhodobě daří. Vyřadit je dokázal už třikrát, v dresu Slavie a Plzně.

"Přitom já sem nerad jezdím. Oni mají výborné diváky, což je pro domácí skvělé. Hostům se tady ale hraje špatně," poznamenal. Další zápas série se hraje ve čtvrtek opět před vyprodanou pardubickou arénou.

reklama