Třinec doma přejel Olomouc a uniká v tabulce Litvínovu

7. 12. 2014 17:20
Oceláři vedou po 28. kole extraligu o čtyři body, protože doma porazili Olomouc a druhý Litvínov ztratil po stíhací jízdě body v Plzni.
Radost hráčů Třince
Radost hráčů Třince | Foto: Tomáš Liška

Třinec - Třinečtí Oceláři v 28. kole hladce porazili na svém ledě Olomouc 5:1 a vedou hokejovou extraligu s náskokem tří bodů. Druhý Litvínov totiž v Plzni sice stáhl čtyřbrankovou ztrátu, ale nakonec zápas prohrál 5:6 v prodloužení.

Třinec na svém ledě zvládl roli jasného favorita, i když se pro něj zápas s Olomoucí nevyvíjel dobře. Hosté po chybě Rákose vedli gólem Mataje po první třetině 1:0, ale hrubě nezvládli nástup do druhé dvacetiminutovky, kdy je Oceláři srazili třemi góly v rozmezí pěti minut.

Vítězný gól vstřelil Erik Hrňka, který na začátku sezony hrál na hostování právě v Olomouci.

Litvínov dohnal čtyři góly, pak zápas ztratil

Mnohem hůř se zápas vyvíjel pro Litvínov, který v Plzni prohrával v polovině zápasu už 1:5. Indiáni ale skvěle rozehraný zápas málem ztratili. Litvínov nejprve ve druhé třetině snížil, aby v poslední dvacetiminutovce během sedmi minut poslal zápas do prodloužení.

Bod navíc ale zůstal v Plzni. Ján Sýkora totiž hned v první minutě nastavení využil přesilovou hru po faulu Tomáše Frola.

Marně, stále se ztrátou šesti bodů, stíhá Litvínov Sparta. Ta dnes prodloužila sérii porážek Hradce Králové na čtyři. V Hradci Králové vyhrála v prodloužení 3:2 gólem Jaroslava Hlinky

V zápase týmů, které bojují o elitní desítku, porazily doma Karlovy Vary Vítkovice 2:0. Utkání se hrálo dlouho bez branek, až ve 44. minutě vystřelil Energii kapitán Radek Duda výhru, kterou při závěrečné power play gólem do prázdné brány na 2:0 zvýraznil Michal Vachovec.

Předposlední zůstává Zlín, který prohrál v Brně 0:2 góly Michala Kepného a Petra Tona. V posledním utkání porazily Pardubice Mladou Boleslav na jejím ledě 4:2.

28. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Orsava, 24. Hrňa (Adamský, Klepiš), 26. Adamský (Hrňa, Polanský), 42. Adamský (Polanský, Roth), 57. Rákos (Linhart, Klepiš) - 12. Matai. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc Majeský (Olomouc) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Trončinský, Linhart, Galvas, M. Doudera, Matyáš - Hrňa, Matuš, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Klepiš, M. Růžička, Rákos - Chmielewski, Žejdl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Olomouc:
Trvaj (26. Vošvrda) - Majeský, Vyrůbalík, Houdek, Skrbek, Škůrek, Ondrušek, Rašner - Rác, Marosz, Cibák - Matai, Patera, Buc - Zuzin, Herman, Laš - Pekr, Kucharczyk, T. Rachůnek. Trenéři: Fiala a Dopita.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Duda (D. Hruška), 60. Vachovec (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2841.

Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, Dvořák, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šidlík - V. Tomeček, Balán, Duda - D. Hruška, R. Hruška, Micka - Flek, Skuhravý, Vachovec - Koblasa, J. Kverka ml., R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel - T. Svoboda, Burger, Olesz - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - E. Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:5 v prodl. (4:1, 1:1, 0:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jeřábek, 16. J. Sýkora (Schleiss, Kadlec), 20. J. Sýkora (Mozík), 20. Simon (Pulpán, Jeřábek), 31. Mozík (Jeřábek), 61. J. Sýkora (Kadlec) - 2. R. Hanzl (Petružálek), 34. Jánský (Ručinský, Hübl), 42. Gerhát (R. Hanzl), 49. Jánský (Kubát), 49. Martynek. Rozhodčí: Hodek, Souček - Brejcha, Polonyi. Vyloučení: 12:19, navíc Piroš, Chaloupka (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 5070.

Plzeň: Machovský - Mozík, Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Boháč - Balej, Kašpařík, Hollweg - J. Sýkora, Lev, Johnson - Indrák, Simon, Schleiss - M. Beran, R. Přikryl, Kubalík. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

Litvínov: L. Horák (21. Soukup) - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo - Jánský, Hübl, Ručinský - Petružálek, R. Hanzl, Gerhát - Martynek, Piroš, Trávníček - Majdan, Písařík, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 34. Kempný (V. Němec, Ton), 48. Ton (V. Němec). Rozhodčí: Oskirko (Rus.), Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, H. Zohorna. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Zlín: Hromada - M. Přibyl, Žižka, Marušák, Šaur, Matějíček, Urbanec, Stuchlik - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Mertl (T. Knotek, Šimánek), 44. Slovák (Vydarený) - 10. Buchtele (Sabolič, Pech), 35. Pech (Piskáček), 61. J. Hlinka (Klimek). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4228.

Hradec Králové: Kacetl - Vydarený, Frühauf, Vašíček, Slovák, P. Mikuš, Pláněk - Pospíšil, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Vantuch - P. Beránek, T. Knotek, Červený - R. Pilař, Tvrdík, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Sparta: Novotný - Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Švrček - Réway, J. Hlinka, Hlaváč - Kumstát, Cingel, Klimek - Sabolič, Pech, Buchtele - Forman, Chlapík, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Jiránek (Trška, Bárta), 16. Lenc (Bárta, D. Výborný) - 23. P. Sýkora (Ščotka), 25. Radil (Nahodil), 35. P. Sýkora (Ščotka), 44. Radil (Tybor). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3580.

Mladá Boleslav: Rittich - Vidmar, Robar, Štěbih, M. Hruška, Trška, R. Čermák, Kurka - Mikulík, Musil, Klimenta - Lenc, D. Výborný, Bárta - Pacovský, Loskot, Jiránek - Rys, D. Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Pardubice: Kristan - Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, J. Zdráhal - Marcinko, T. Zohorna, P. Sýkora - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Špaček, Starý - Kňazev, Kaut, Voženílek - Půhoný. Trenéři: Venera a M. Říha ml.