reklama

Třinec má zvučnou posilu. Doplnil ho útočník Klepiš

Třinečtí budou mít ve svém kádru mistra světa Třinečtí budou mít ve svém kádru mistra světa autor: Robert Kučera
Hokejový útočník Jakub Klepiš bude po nedávném konci ve švédském Färjestadu hrát za extraligový Třinec.

Třinec - Hokejový útočník Jakub Klepiš bude po nedávném konci ve švédském Färjestadu hrát za extraligový Třinec, se kterým podepsal smlouvu do konce sezony. Mistr světa z roku 2010 se v dresu Ocelářů poprvé objeví již v dnešním zápase 23. kola proti Kometě Brno.

Třicetiletý Klepiš přišel do Färjestadu v létě ze Lva Praha a ve švédské soutěži odehrál 21 zápasů s bilancí šest branek a pět asistencí. Účastník letošního mistrovství světa byl i zástupcem kapitána, v týdnu se však s vedením klubu nečekaně dohodl na ukončení spolupráce. Podle agenta Pavla Maršouna mu nevyhovoval styl hokeje Färjestadu.

"Hokejově jsem se tam trápil. Nesedělo mi to tam, takže to vyústilo v oboustrannou dohodu o ukončení smlouvy," vysvětlil Klepiš na krátké tiskové konferenci před dnešním utkáním s Brnem.

Dvojnásobný český šampion se Slavií z let 2003 a 2008 neměl nabídku jen z Třince. Zájem měly i další kluby ze zahraničí, ale Klepiš se rychle rozhodl pro Oceláře. "Vím, že nabídky byly čtyři, ale když mi agent řekl o zájmu Třince, ani jsem o nich nepřemýšlel. Čekáme se ženou navíc dítě, takže chci být doma. Do Prahy to je dnes po dálnici kousek," řekl pražský rodák a odchovanec Slavie.

Pod Javorový ho nasměrovaly i osobní vazby. Z dlouhého působení ve Slavii se zná se současným koučem Třince Jiřím Kalousem. "V minulosti jsem spolupracoval jak s ním, tak generálním ředitelem Pavlem Markem, a vždycky to klapalo. Chtěl jsem i do týmu s nejvyššími ambicemi a to Třinec splňuje," řekl Klepiš.

Dvojnásobný mistr Kontinentální hokejové ligy s Omskem a Dynamem Moskva se těší na třinecké pojetí hokeje. Kalous novou akvizici zatím zasadil do řady s Danielem Rákosem a Lukášem Žejdlem. "Do Třince jsem vždycky chtěl kvůli tomu, jaký hokej předvádí. Říkal jsem vždycky, že až se budu vracet ze zahraničí domů, rád bych si za něj zahrál. Takže mám radost, že se to povedlo a doufám, že to bude klapat," řekl Klepiš.

reklama