Nepovedený úvod Spenglerova poháru. Třinec podlehl Kanadě

26. 12. 2019 22:58
Hokejisté Třince vstoupili do Spenglerova poháru v Davosu porážkou s výběrem Kanady 1:4. Oceláři prohrávali už 0:3, o jediný gól českého mistra se postaral v 29. minutě polský útočník Aron Chmielewski. V závěru při hře Třince bez gólmana završil hattrick útočník Kevin Clark.
Třinecký útočník Matěj Stránský.
Třinecký útočník Matěj Stránský. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Kanaďané v šesté minutě potrestali hned první prohřešek Slezanů proti pravidlům. Předčasně zpět do hry poslal Michala Kovařčíka tvrdou ranou z kruhu Versteeg, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Chicagem. Podobně vypadal i úvod druhé třetiny. Na trestné lavici seděl Marcinko a početní výhodou využil tečující Clark.

Další oslabení chvilku nato sice Třinec přečkal bez úhony, jenže zkraje 28. minuty sehráli až do prázdné branky přečíslení dvou na jednoho Clark s Mitchellem a bylo to už 3:0. O minutu a půl později oživil naděje Ocelářů Chmielewski, když nasměroval do sítě Musilovo nahození od modré čáry.

Před polovinou třetí části mohlo být Ocelářům ještě veseleji, to by však musel Dravecký proměnit svou šanci. Brankář kanadského výběru Fucale pak vyhrál i další souboj s Martynkem. V závěru opustil Kváča brankoviště Třince a obhájci extraligového titulu to zkusili se šesticí hráčů v poli, dali tak ale jen příležitost Clarkovi, aby završil hattrick.

Ve skupině Cattini je vedle Třince a Kanady ještě domácí Davos, s nímž se Oceláři utkají v pátek od 20:15.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Cattini:

HC Oceláři Třinec - Kanada 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (D. Musil, Adamský) - 6. Versteeg (Jeffrey, Tambellini), 23. Clark (Noreau, Tambellini), 28. Clark (Mitchell), 59. Clark. Rozhodčí: Lemelin, Wiegand - Kovacs, Progin (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Diváci: 6300.

Sestava Třince: Kváča - Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Zahradníček, Haman, M. Adámek - Dravecký, Marcinko, M. Stránský - Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Adamský, Polanský, Chmielewski - Hrňa, Š. Novotný, Szturc. Trenér: M. Zadina.