Extraligový výprask. Oceláři doma sedmi góly rozstříleli Olomouc

24. 9. 2019 20:38
Třinečtí Oceláři v předehrávce 10. kola hokejové extraligy rozdrtili Olomouc 7:3 a bodově se dotáhli na vedoucí Liberec. Ten má ale dva zápasy k dobru.
Radost hokejistů Třince.
Radost hokejistů Třince. | Foto: Milan Kammermayer

Úřadující mistr prohrával, ale otočil skóre v rozmezí 19. až 32. minuty na 4:1. Domácí obránce Milan Doudera ozdobil 400. extraligový start dvěma góly. Hosté vyšli poprvé v novém ročníku naprázdno.

Olomouc inkasovala v utkání více branek než v předchozích čtyřech kolech dohromady (6). "Hráli jsme hrozně naivně. Měli jsme strašně moc zbytečných chyb, hodně gólů jsme jim darovali. Sice měli tlak, ale góly nedávali z tlaku, ale spíš z našich chyb, že jsme si špatně přebírali hráče, nebo jim nahráli. To nebyl náš zápas, takhle bodovat nebudeme," uvedl obránce Jiří Ondrušek.

Skóre úvodní třetiny určily přesilové hry, oba týmy využily po jedné. Nejdříve se z dorážky prosadil hostující Olesz a v dalším střídáním mohl zvýšit Irgl, ale zblízka minul. Na druhé straně Hrňa orazítkoval v početní výhodě tyč, přesto Třinec Kolouchův faul potrestal. Vrána, který nastupoval v přilbě s košíkem, zamířil přesně pod břevno. Domácí ožili, po pasu Hladonika se ocitl sám před Konrádem Galvinš, ale zakončení mu nevyšlo.

Oceláři se utrhli v prostřední části. Do vedení je dostal Milan Doudera, který po vhazování vystřelil od modré čáry a puk si našel poněkud překvapivě cestu až do branky. "Hlavně jsem se snažil dostat puk na bránu. Myslím, že Konrád neviděl přes bránící hráče a to tomu gólu hodně pomohlo," vysvětlil Doudera.

To další dva zásahy padly po krásných ranách. Hrňa využil toho, že si olomoucká obrana špatně rozebrala hráče, obkroužil branku, dojel až mezi kruhy a milimetrově přesnou ranou trefil horní růžek. Kovařčík se proháčkoval na levé straně k zakončení a zamířil přesně k bližší tyči.

"Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, kdy nás Třinec potrestal za naše chyby v obranném pásmu. Takové by se nám neměly stávat. Potom už to bylo hop nebo trop," uvedl trenér Olomouce Jan Tomajko.

Konrád po čtvrtém gólu přenechal místo v brankovišti Lukášovi a závěr druhé třetiny vyzněl pro Olomouc, ale Tomeček ani Hecl se skóre nepohnuli. Hosty zmrazil ve 43. minutě Adamský, který ze sólového úniku skóroval střelou mezi betony. Ale hosté se nevzdali. Ondrušek snížil a trenéři při hře čtyři na čtyři odvolali v 55. minutě gólmana. Vyplatilo se, Irgl zadělal na drama.

"Trošku nám zatrnulo," přiznal Doudera. "Dokud se nepískne konec zápasu, musíme hrát naplno a věřit, že alespoň bod odvezeme. Nepovedlo se to, ale byla to i zkouška na power play do dalších zápasů," podotkl Ondrušek.

Jenže další myšlenky na zvrat vzal hostům Chmielewski a při power play zpečetil výhru Doudera. "Olomouc má silné hráče, obránce. Věděli jsme, že je musíme rozhýbat, a to se nám podařilo. V útočném pásmu jsme měli velký pohyb, a to si myslím, že nám přineslo vítězství. Samozřejmě bylo důležité, že jsme proměnili šance, které jsme si vytvořili, proto jsme vyhráli," uvedl asistent trenéra Třince Marek Zadina.

Předehrávka 10. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 19. P. Vrána (Gernát, Marcinko), 27. M. Doudera (M. Kovařčík), 29. Hrňa (Dravecký), 32. M. Kovařčík (Gernát), 43. Adamský (Gernát, Kofroň), 55. Chmielewski (M. Kovařčík), 59. M. Doudera (Dravecký) - 16. Olesz (Škůrek, Strapáč), 54. Ondrušek (Burian), 55. Irgl (Nahodil, Vyrůbalík). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3575.

Třinec: Kváča - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Hrachovský, M. Doudera - M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Kofroň, Hladonik, Adamský - Polanský. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Olomouc: Konrád (32. Lukáš) - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta - Irgl, J. Knotek, Ostřížek - Klimek, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.