Třinec po dramatickém závěru porazil Slavii a vede 1:0

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 3. 2011 20:30
1. semifinále play off: Třinec - Slavia 5:3

Třinec - Hokejisté Třince připravili svým fanouškům po vynikajících dvou třetinách pořádné drama. V prvním semifinálovém utkání play off proti pražské Slavii vedli už 4:0, ve třetí třetině však dostali tři branky během sedmi minut a obávali se o výsledek.

Finiš Slavie ale přišel pozdě. Zápas nakonec Oceláři dokázali dovést do vítězného konce a po výhře 5:3 vedou v sérii 1:0.

Třinec vlétl do zápasu jako uragán a bylo jen otázkou času, kdy poprvé Oceláři překonají Kopřivu. Povedlo se to ve 4. minutě zkušenému Bonkovi, který z pravého křídla trefil přesně šibenici slávistické branky.

Play off ze záznamu. ČT: Mohou za to hokejové kluby
Pardubice oplatily Vítkovicím úvodní porážku a srovnaly

To domácím nestačilo a po dalších čtyřech minutách zvýšili. Krajíček předvedl sólo přes půl kluziště a bylo to 2:0.

Slavii brzdila častá vyloučení, v první třetině se na trestnou lavici podívalo hned šest slávistů. Ve druhé třetině už hosté hráli lépe, přesto inkasovali. Ve 35. minutě zakončil pod břevno Adamský. Na hrozivých 4:0 pak zvýšil čtyři sekundy před koncem třetiny Martin Růžička, který skóroval podesáté za sebou a překonal šestnáct let starý extraligový rekord Viktora Ujčíka.

Ve třetí dvacetiminutovce ale přišel velký finiš Pražanů. Nejprve Vašíček po návratu z trestné lavice, pak Pospíšil pěkným blafákem a nakonec Micka ranou mezi Hamerlíkovými betony zadělali na pořádné drama.

Slávisté byli několikrát blízko vyrovnání, nakonec se však znovu nechali vyloučit, což v 59. minutě potrestal Květoň.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Bonk (M. Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (M. Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. M. Růžička (Seman), 59. D. Květoň (Polák, Polanský) - 45. Vašíček (T. Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Vašíček - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Endál, Třetina, M. Čermák - od 34. min. navíc Holec. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.