Třinec přetlačil Chomutov až v nájezdech. Rozhodl je třetiligový hráč

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 12. 2015 21:32
Tomáš Kopecký se na vítězství Ocelářů podílel dvěma góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Dřeli, pálili ze všech pozic a nakonec to přineslo ovoce. Nervy drásající zápas mezi Třincem a Chomutovem byl k vidění ve 27. kole hokejové Tipsport extraligy. Utkání bohaté na zajímavé situace v nájezdech dvěma góly rozhodl snad ten nejméně pravděpodobný střelec, kmenový hráč třetiligového Frýdku-Místku Vladimír Luka, který přiřkl druhý bod domácím po vítězství 4:3.

Pojďme ale hezky popořadě…

Třinečtí na Chomutov nastoupili od úvodních minut a vytěžili z toho i gól. Zpoza branky se s pukem na holi obtočil Tomáš Kopecký a kotouč procedil mezi Kopřivovými betony. „Dostal jsem se před obránce a jen jsem to na brankáře zkusil nahrnout. Se štěstím mu to prošlo do sítě,“ popisoval trefu autor nakonec dvou branek. Dalších několik šancí pak kryli gólmani, a tak šly týmy do šaten za jednobrankového vedení Ocelářů.

Znovu přišel herní kolaps

Druhá perioda začala podobně jako ta první, tedy rychlým gólem Třince. A znovu to byl vítěz dvou Stanley cupů s Chicagem Tomáš Kopecký. Domácí ale vedení jakoby uspokojilo a uspalo. V dalších deseti minutách totiž inkasovali hned tři branky a z jasného zápasu tak bylo pořádné drama. „Neumím si to vysvětlit, stalo se nám to letos už po několikáté,“ řekl Kopecký.

Zbraně ale Oceláři nesložili a znovu začali soupeře přehrávat. Vidět byla i nová posila do obranných řad, z Košic příchozí bek Tomáš Slovák. „Dlouho jsem nehrál, takže začátek nestál z mojí strany za nic. Pak už jsem se do toho dostal. Celý můj přestup sem se seběhl hrozně rychle. Včera večer jsem přijel, dnes si zatrénoval a šel do zápasu,“ popsal svůj přesun Slovák.

Červenka: Rozhodčí? Těžko hledám slušná slova

Do třetí části šel Chomutov bez vyloučeného Romana Červenky, který musel po dvou desetiminutových trestech do šatny. „Nerozumím té aroganci rozhodčích. Jen jsem mávl rukou. Pak už jsem se neudržel a za nějaká slova jsem dostal desítku druhou. Těžko hledám slušné výrazy,“ komentoval situaci nejproduktivnější hráč extraligy.

A ve sprše pak uslyšel jásot 3989 třineckých fanoušků. Domácím se totiž po drtivém tlaku podařilo v čase 59:45 vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Gólu však předcházela velmi kuriózní situace, kdy rozhodčí po úmyslném posunutí chomutovské branky gólmanem Kopřivou nařídil pro Třinec trestné střílení, aby ho v zápětí po poradě s kolegy odvolal. Důvod? Druhý rozhodčí hru přerušil o zlomek sekundy dříve.

Luka: Čekal jsem, že pojedu

Oceláře ale situace nakopla. „Zbyňa Irgl začal na střídačce všechny hecovat, že to prostě musíme srovnat a nakonec se nám to naštěstí povedlo,“ popisoval Kopecký. Prodloužení žádnou větší šanci nepřineslo a tak se šlo do nájezdů. Ty rozhodl snad ten nejméně očekávaný střelec.

Nejproduktivnější hráč třetí nejvyšší tuzemské soutěže, hráč Frýdku-Místku Vladimír Luka. Ten naprosto chladnokrevně proměnil oba své nájezdy a zařídil Třinci bonusový bod navíc svým premiérovým zásahem v extralize. „Čekal jsem, že pojedu. Na trestňáky si věřím. Dokonce jsem před oběma pokusy klukům na střídačce řekl, co udělám,“ prozradil šťastný 33letý gólový debutant.

„On má nervy velkého střelce. Věděli jsme, že se prosadí. Klobouk dolů před ním,“ uzavřel slovy chvály na adresu Luky Kopecký.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16