reklama

Průvan v Třinci! U Ocelářů končí sedmička hráčů. Kýhos nestál ani o kapitána Kleslu

Vladimír Kýhos na dnešní tiskové konferenci třineckých Ocelářů. Vladimír Kýhos na dnešní tiskové konferenci třineckých Ocelářů. autor: Lukáš Filipec
Kádr loňského vicemistra z Třince projde výraznou obměnou. Smlouva nebyla prodloužena šestici hráčů. Propuštěn byl navíc kapitán Rostislav Klesla. "Už s ním nepočítáme. Je tady výborná mládež a tým bylo třeba okysličit," osvětlil odchod dlouholeté opory zadních řad Ocelářů nově příchozí trenér Vladimír Kýhos.

Třinec – Kádr loňského vicemistra z Třince projde výraznou obměnou. Smlouva nebyla prodloužena šestici hráčů. Propuštěn byl navíc kapitán Rostislav Klesla. "Už s ním nepočítáme. Je tady výborná mládež a tým bylo třeba okysličit," osvětlil odchod dlouholeté opory zadních řad Ocelářů nově příchozí trenér Vladimír Kýhos.

Nové angažmá si navíc můžou hledat beci Richard Stehlík a Tomáš Slovák. Z forvardů pak končí Jakub Orsava, Tomáš Plíhal, Kamil Kreps a Radoslav Tybor. Z plzeňského hostování se naopak vrací Erik Hrňa a blízko dohody je klub s Jánem Sýkorou.

"Jednání ještě vedeme zhruba se třemi útočníky a jedním obráncem. Domluvit se snažíme ještě s Havířovem na příchodu Antonína Pechance, který svými výkony na konci této sezony ohromně zaujal," prozradil generální manažer klubu Pavel Marek.

Z týmu odchází množství hráčů. Měl jste k tomu i vy co říct, nebo jste byl postaven před hotovou věc?

Kýhos: Bylo to kolektivní rozhodnutí. Hned po mém příchodu jsme se bavili, co bylo příčinou nezdaru v letošní sezoně a doznali jsme, že změny byly potřeba. Kádr byl pohromadě dlouho, chceme ho okysličit a trochu zvýšit konkurenci.

Třinec v aktuální sezoně stále přiváděl nové hráče zvučného jména. Nebyla chyba spíše v otázce pokory?

Z mé strany těžko soudit. Nebyl jsem tady a moc to nemůžu hodnotit. Je to ale možné. Beru ale, že všichni hráči jsou profesionálové, chtějí hrát hokej a předvádět co nejlepší výkony. Je důležité, aby měl každý v mužstvu svou roli a tu respektoval a plnil.

Pídil jste se tedy dál po příčinách letošního neúspěchu?

Samozřejmě jsem se na to ptal. Z mého pohledu v tom velkou roli sehrál dlouhý loňský ročník. Hráči měli málo času na přípravu. Bylo tady navíc množství zranění. To může taky souviset s tím nedostatkem času.

Jak jste se podílel na ukončení spolupráce s Rostislavem Kleslou?

Shodli jsme se na tom s vedením. Jde o celkovou změnu strategie klubu. Junioři letos vyhráli ligu a chceme do mančaftu zabudovat právě nadějné talenty. Mužstvo tady navíc bylo pohromadě snad čtyři, pět let a myslím, že už to chtělo změnu.

Konec v Hradci? Dohodu porušili oni

Třinec rok co rok vyhlašuje útok na titul. Je tomu tak i letos?

Tady by byl asi alibismus chtít něco jiného. Vyhrát chce ale každý, já nejsem výjimkou.

Nastane tedy ve hře Ocelářů nějaká razantní změna?

To asi ne. Dnes můžete těžko přijít s něčím novým, převratným. Chceme hrát útočný nátlakový hokej. Pět hráčů útočí, pět brání. Prostě moderní pojetí hokeje.

Vrátil bych se ještě k vašemu konci v Hradci. Pan Kmoníček nedávno řekl, že s vámi počítal, ale vy jste se dohodl s Třincem...

Pan Kmoníček podal svoji verzi. Byli jsme domluvení, že budu u týmu pokračovat. Pak jsem se ale dozvěděl, že sezona byla z pohledu vedení neúspěšná a trenér se stále hledá. Tak jsem se tedy začal o své další zaměstnání starat i já.

Podle jeho slov jste ale měli mít uzavřenou dohodu. Vás loni podobně "vypekl" Slovan. Nebylo tohle teď něco podobného z vaší strany vůči Hradci?

Podle mě rozhodně ne. Dohoda byla, ale porušili ji oni, já ne. Já jsem se tedy zařídil podle svého. Řekl jsem manažerovi Jardovi Kudrnovi, že jednám s Oceláři. Jestli on to panu Kmoníčkovi neřekl, to nevím. Navíc to ani není můj problém. Teď je mojí prioritou Třinec.

reklama