6. 2. 2011 21:01
Mladá Boleslav - Plzeň 2:4, Třinec - Liberec 5:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Třince porazili ve 49. kole Liberec 5:0 a udrželi si i po přímém souboji o čelo tabulky vedoucí pozici.

Také v utkání o třetí příčku mezi Zlínem a Vítkovicemi se ze tří bodů radovali po výhře 5:1 domácí.

Zdá se, že jednou nohou v předkole play off jsou hráči Plzně. Ti svou stíhací jízdu vyšperkovali o další zářez, když pro sebe výsledkem 4:2 ukořistili přetahovanou v Mladé Boleslavi.

Reichlův systém nám neseděl, říká litvínovský kapitán
Plzeň se na dva body proti Kladnu hodně natrápila

Oceláře nastartovala úvodní Bonkova branka v přesilové hře, kterou záhy podpořil Polák. Bílí Tygři po inkasovaných brankách hodně zkrotli, čehož však domácí využili k dalšímu gólu až před koncem druhé části. Jednoznačnou převahu pak Třinec přetavil v gól ještě dvakrát, rovněž tyto trefy padly v početní převaze.

To ve Zlíně se Vítkovičtí drželi déle. Na první gól Důrase odpověděl Káňa. Ovšem tři trefy během pěti minut druhé třetiny daly utkání stejný ráz jako v Třinci.

Po šesti zápasech pod novým trenérem Kýhosem poprvé nebodovali hokejisté Litvínova. Nad jejich síly byl další adept na místo v předkole play off - Karlovy Vary.

Ty sice prohrávaly už ve 2. minutě, o chvíli později však využily přesilovku a bylo srovnáno. Litvínov se sice tlačil do zakončení podstatně více, ovšem do vedení 2:1 šla díky Skuhravému Energie. Drama pokračovalo i nadále. Ve 34. minutě srovnal Švarný, jenže Západočeši se do druhé sirény radovali ještě jednou. Zaťovičova trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

Na již pětadvacáté výhře Plzně se znovu nejvíce podepsalo duo Vlasák-Straka. Prvně jmenovaný vstřelil dvě branky, jimiž dvakrát poslal svůj tým do vedení. Mladá Boleslav se však nezvdala a pokaždé dokázala vyrovnat. Vítěznou branku tak vsítil ve vlastním oslabení obránce Modrý, u jehož gólu si připsal třetí asistenci v zápase Straka. Výhru Západočechů pak do prázdné brány pojistil Svačina.

Fanoušci Komety již snad ani nepočítají, kolik zápasů na domácím kluzišti jejich hokejisté promrhali. Tentokrát jim další procenta šance na proklouznutí do play off vzala prohra s Pardubicemi. Tři kola před koncem Brno ztrácí na desátou příčku už čtyři body. Přitom to byli Jihomoravané, kdo se ve 12. minutě ujal vedení. Východočeši ale rychle srovnali a ve druhé třetině obrat dokonali.

Další blamáž předvedla proti Českým Budějovicím Sparta. Tři využité přesilovky v úvodní třetině znamenaly vedení 3:0. Jenže to bylo svěřencům trenéra Hořavy málo. V pasáži okolo poloviny zápasu o náskok přišli a v poslední dvacetiminutovce inkasovali další dva góly.

49. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
38. Tvrdík (Boháč, Lehikoinen), 48. Gajovský (Boháč) - 1. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 42. Vlasák (Straka), 51. Modrý (Straka, St. Pierre), 60. Svačina (Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3890.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Žabka, Macháček, Marušák, Lehikoinen - Nouza, Divíšek, Bahenský - Demel, Vrbata, Pabiška - Gajovský, Tvrdík, Boháč - Hyka, Štefanka, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Plzeň: Horčička - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Modrý, St. Pierre - Vostřák, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Svačina - Lammers, M. Heřman, Johnson - Pitule, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek a Razým.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
9. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 10. Polák (Polanský, D. Květoň), 38. Lojek (Peterek, Polák), 49. D. Květoň (Polák, Polanský), 60. Polanský (D. Květoň, M. Růžička). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:12, navíc Ondřej (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 4791.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Lojek, Hudec, Richter, Zíb - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Polák - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Ulrych - Kudrna, Dušek, Špaček - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Bárta - Ondřej, Urban, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
12. Stehlík (Koreis) - 14. Pineault (Špirko, Buchtele), 31. Nakládal (Starý), 37. Kočí (Bartek, Píša), 48. Somík (Zohorna, Bartek). Rozhodčí: Müllner, Ország (oba SR) - Kajínek, Podražil. Vyloučení: 7:7, navíc Pineault (Pardubice) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7200.

Brno: Trvaj - Mojžíš, Malec, Houdek, Bičánek, Stehlík, Kempný, Protivný, Zubíček - Erat, Širokovs, Hubáček - Balej, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, R. Procházka, Brabenec - Veselý, Koreis, Dlouhý. Trenéři: Lubina a Číhal.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Jillson, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Somík, Kousal, Bartek - Kůrka, Zohorna, Rákos - Buchtele, Špirko, Pineault. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Vagnerplast Kladno - HC Slavia Praha 3:4 po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
4. Kuchler (J. Nedvěd, Bicek), 18. D. Růžička (Toman), 60. Smoleňák (J. Drtina, Patera) - 7. Tomica (Jaškin), 29. Micka (Kuboš, P. Jelínek), 59. T. Svoboda (Endál, Vondrka), rozhodující nájezd Micka. Rozhodčí: Šír, Fraňo - Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 2391.

Kladno: Cikánek (na nájezdy Falter) - J. Nedvěd, J. Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Mrázek, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, J. Hašek, Bílek - Hovorka, Melka, Bělohlav - Eberle, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Žižka, Kolařík, Kuboš, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, Doležal, P. Jelínek - T. Pospíšil, Endál, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
8. Důras (T. Sýkora, I. Rachůnek), 23. Köhler (Leška), 26. Köhler (Leška, Balaštík), 28. Důras (I. Rachůnek), 41. Leška (Linhart, Hamrlík) - 10. Káňa (Strapáč). Rozhodčí: Jeřábek, Rudý - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 5208.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Rehák - J. Sýkora, Húževka, Tomas - Huna, Burger, Szturc - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Strapáč, Káňa, od 41. navíc Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
6. Philipp (Ton, Broš), 12. Luňák (Macholda, Karpov), 16. Karpov (Žálčík) - 27. Gulaš (Vydarený, Vykoukal), 30. Vydarený (Mertl, Gulaš), 32. Mertl (R. Pšurný, Jakub Kovář), 46. Gulaš (Mertl), 57. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Broš 10 min., Philipp (oba Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8289.

Sparta Praha: Pöpperle - Philipp, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, O'Brien, Jakub Kolář, od 41. navíc Husák - Ton, Broš, S. Treille - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Žálčík, Karpov, Luňák - Forman, Dragoun, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - R. Heřman, Polodna, Ferebauer. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
2. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 34. Švarný - 6. Dej (Dobroň, Gřegořek), 22. Skuhravý (Čutta, Kumstát), 38. Zaťovič (Pech). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5585.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Kokko, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček a Pešout.