reklama

Třinecká rarita: v oslabení víc gólů dává, než dostává

Třinec válcuje extraligu i ve vlastním oslabení. V početní nevýhodě nastřílel už osm branek, polovina extraligových týmů více nedala ani při vlastní přesilovce. Třinec válcuje extraligu i ve vlastním oslabení. V početní nevýhodě nastřílel už osm branek, polovina extraligových týmů více nedala ani při vlastní přesilovce. autor: Lukáš Filipec
Přesilovky rozhodují zápasy a u Ocelářů to platí dvojnásob. Třinec válcuje hokejovou extraligu i v početní nevýhodě: Dal v ní už osm branek, tolik nevstřelila polovina týmů ani při vlastní přesilovce.

Třinec - Přesilovky rozhodují zápasy, to vám řekne každý hokejový trenér. V extralize ale od nové sezony zaručeně platí ještě jedno úplně nové pravidlo, které se všem logickým hokejovým zákonům vymyká: třinecké Oceláře by soupeři neměli pouštět ani do oslabení. Třinec totiž i v početní nevýhodě více gólů dává, než dostává.

Statistiky Ocelářů, kteří od začátku sezony drtivě válcují hokejovou extraligu a suverénně vedou tabulku, jsou nevídané. Třinec letos v oslabení inkasoval jen šest branek, proti kterým rovných osm nastřílel, a drží si i v početní nevýhodě kladnou bilanci +2.

A aby těch rarit nebylo málo: více než osm gólů nenastřílela rovná polovina extraligových týmů ani při vlastní přesilovce. A mezi nimi jsou i samotní Slezané.

I Třinec byl ještě včera ve vlastní přesilovce horší než při hře v oslabení. Až přesilovkový gól Zbyňka Irgla na konci zápasu ve Zlíně bilanci srovnal na 8:8.

Mistrům dali v oslabení góly dva

Také včera totiž stejně jako v několika minulých zápasech platilo, že Třinec už dříve rozhodl zápas poté, co jeho hráč fauloval. Díky dvěma přesným zásahům ve čtyřech včera Oceláři dohrávali utkání v klidu a vyhráli na ledě Zlína jasně 4:0.

"Když v současné době chcete bodovat s Třincem, musíte využívat přesilové hry. Ve hře pět na pět jsme jim stačili, ale při přesilovkách, našich i jejich, jsme zápas ztratili," shrnul trenér Zlína Juraj Jurík.

"Oslabení docela trénujeme," přiznal už nedávno útočník Lukáš Žejdl, proč se Ocelářům takhle daří, i když je jich na ledě o jednoho méně.

"Jak se zvětšila pásma, řekli jsme si, že budeme hrát rychlý přístup. Beci brání výborně, pak to rychle vyhazují a my máme i rychlé útočníky," připomíná.

"Není to náhoda. Máme soupeře přečtené"

Včera Třinec Zlínu v početní nevýhodě ujel hned dvakrát. Nejprve proměnil samostatný únik po chybě Marušáka na modré Martin Adamský, pak si po další zlínské ztrátě puku v útočném pásmu tváří v tvář brankáři suverénně počínal i Jakub Orsava.

„Není to náhoda. Na každého soupeře se zvlášť připravujeme. Sledujeme, jak zakládá přesilové hry a přizpůsobujeme se, to je klíč. Snažíme se napadat při založení útoku, beci jsou pod tlakem a z toho pramení chyby,“ vysvětluje nevídanou sílu Milan Doudera a Třinec díky ní dosud nemá v extralize konkurenci.

Oceláři vedou po dvanácti kolech soutěž s náskokem šesti bodů na druhý Litvínov při jasně nejlepším skóre 44:14. A mohou se pochlubit ještě jednou skvělou statistikou. Ve dvanácti zápasech už pětkrát udrželi čisté konto a za posledních pět zápasů drží skóre 20:1.

reklama