reklama

Třinecký mládežnický President Cup ovládla Jaroslavl, ve finále porazila Spartu po nájezdech

Mladší dorostenci Lokomotivu Jaroslavl vyhráli třinecký President Cup 2016 Mladší dorostenci Lokomotivu Jaroslavl vyhráli třinecký President Cup 2016 autor: Lukáš Filipec
Třinecký hokejový klub uspořádal druhý ročník President Cupu, mezinárodního turnaje mladších dorostenců. V nabité konkurenci dvou ruských či jednoho finského týmu se z českých zástupců nejvýše umístila Sparta Praha, která ve finálovém utkání podlehla až po nájezdech Lokomotivu Jaroslavl.

Třinec – V Třinci se uskutečnil druhý ročník mezinárodního turnaje mladších dorostenců, který nese název President Cup. Třídenního zápolení se zúčastnily domácí Oceláři, Vítkovice, Sparta Praha, Karlovy Vary a čtyři zahraniční týmy: Espoo Blues, Dinamo Riga, CSKA Moskva a Lokomotiv Jaroslavl.

Takhle slavili hráči Jaroslavle zisk President Cupu. Takhle slavili hráči Jaroslavle zisk President Cupu.   Přehrajte zde

A právě poslední jmenovaný ruský celek vybojoval zlato, když ve finálovém duelu přetlačil Spartu až v nájezdech po výsledku 3:2.

I přes porážku však byl trenér Pražanů Jaroslav Nedvěd s vystoupením svého družstva spokojený. "Z naší strany to byl vynikající turnaj. Neprohráli jsme ani jednou v základní hrací době. Kluci celý turnaj příkladně odmakali a ode mě slyšeli jen slova chvály."

Zvláštní pochvalu si pak zasloužil kapitán Marcel Čížek, syn bývalého ligového fotbalisty Martina Čížka a současně vnuk bývalého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika. V pěti utkáních totiž stihl nastřílet devět gólů a navrch přidal šest asistencí. "Ten víkend mu vyšel parádně, potvrdil, že je gólový hráč. V klíčových momentech dokázal skórovat," uvedl Nedvěd, který rovněž vyzdvihl vysokou úroveň turnaje.

"Moc bych chtěl taky poděkovat organizátorům, byl to nejlepší turnaj, na jakém jsme kdy hráli. Nic lepšího v téhle kategorii v tuzemsku není," dodal.

CSKA nadělilo Vítkovicím třináct gólů

Bronzovou medaili ukořistil loňský vítěz turnaje, CSKA Moskva, která rozdrtila vítkovické mladíky 13:3. V první třetině přitom Ostravané vedli a do šaten si po dvaceti minutách odnášeli nerozhodné skóre. Pak ale přišla ruská kanonáda, která se zastavila až na čísle třináct.

Na Hudlera se moc těším, snad mi nesebere místo v sestavě, směje se forvard Dallasu Faksa Na Hudlera se moc těším, snad mi nesebere místo v sestavě, směje se forvard Dallasu Faksa Čtěte zde

"CSKA bylo o třídu jinde než my. Popravdě jsem ale za takovou facku paradoxně rád. Hráčům jsem v kabině říkal, že to, co ošidí v tréninku, je pak v zápase vidět. Za celý turnaj bych chtěl ale kluky pochválit," řekl po zápase vítkovický kouč Radek Philipp.

Páté místo na President Cupu obsadilo finské Espoo, které porazilo Rigu. O sedmé místo se pak střetly Karlovy Vary s Třincem. V utkání o předposlední místo byli nakonec šťastnější Západočeši a na domácí mladíky, kteří loni dokráčeli až do finále, tak zbyla až osmá příčka.

Výsledky President Cupu HC Oceláři Třinec 2016:

Finále:

HC Sparta Praha - Lokomotiv Jaroslavl 2:3 po s.n.

Branky a nahrávky: 31. Pšenička (Vitouch, Bureš), 58. Čížek – 22. Saveljev (Bychkov), 55. Gutik, rozh. náj. Maksim Běrezkin.

O třetí místo:

HC Vítkovice Steel - CSKA Moskva 3:13

Branky a nahrávky: 5. Kylnar (Smička, Vojtovič), 14. Zapletal (Vojtovič, Smička), 33. Vojtovič (Lednický) – 9. Oleinik (Chernov, Arbuzov), 12. Mukhanov, 26. Abramov (Chernyy), 29. Mukhanov (Yudin, Russu), 29. Chernov (Chernyy), 31. Butsaev (Abramov, Khulapov), 41. Chernov (Guskov, Chernyy), 42. Andreev (Abramov), 44. Abramov (Shindiakin), 45. Oleinik (Arbuzov), 46. Butsaev (Khulapov, Abramov), 47. Mukhanov (Gundyrev), 55. Mukhanov (Gundyrev).

O páté místo:

Blues Espoo - Dinamo Riga 4:3

Branky a nahrávky: 1. Puolakka, 33. Isiguzo (Forslund), 51. Rikkilä, 52. Hirvonen (Forsell, Timmerbacka) – 15. Prohorenko (Grundmanis), 20. Biškins (Barovskis), 31. D. Marcinkevičs (Prohorenko).

O sedmé místo:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:5

Branky a nahrávky: 2. Králík (Rybnikár, Cmiel), 19. Marguš (Peterek, Wardas), 21. Peterek (Raška), 55. Raška – 8. Křemen (Pohanka), 31. Zdeněk (Pohanka), 34. Matoušek, 48. Novotný (Zdeněk), 48. Mašek (Jiskra, Korčmaroš).

reklama