"Co to dělá?!" Mladičký Mičkov zaskočil svým drzým gólem i ruské komentátory

13. 11. 2021 13:59
Je mu teprve šestnáct let, ale jestli ho někdo z hokejových fanoušků po celém světě naznal, po sobotním zápase Karjala Cupu už to platit nebude. Ruský mladíček Matvej Mičkov na začátku druhé třetiny srovnal stav utkání se Švédskem nádherným gólem, kterým dal vzpomenout na legendární trefu Fina Granlunda.
Matvej Mičkov
Matvej Mičkov | Foto: ČTK

Říká se mu "nový Ovečkin", v Petrohradu se může těšit z finančně velmi honosné, pětileté smlouvy. Aby také ne, už v patnácti letech školil dospělé protivníky soupeře v KHL. Je vůbec nejmladším reprezentantem, který kdy za ruskou sbornou nastoupil. Obecně se očekává, že za dva roky se stane jedničkou draftu zámořské NHL.

V sobotním zápase Karjala Cup si ovšem Matvej Mičkov udělal další reklamu. Troufalým gólem, kterým napodobil historickou trefu Fina Granlunda z roku 2011. Na začátku druhé třetiny si za brankou nabral puk na čepel hokejky a bleskově ho zasunul za záda konsternovaného gólmana Lindvalla.

Zaskočení ale evidentně byli i ruští komentátoři hokejového zápasu, kteří se probrali až v momentě, kdy Mičkov slavil se svými spoluhráči z mantinelu. "Co to dělá?!" křičel v první reakci jeden z nich.

"Už v první třetině jsem mohl dát gól, ale nesedlo mi to. Napodruhé už to vyšlo. Zkusil jsem to a povedlo se. Pomohlo nám to, brzy jsme pak dali další gól," popsal svoji trefu sám Mičkov. "To se často nevidí. Na rozhodnutí měl zlomek sekundy. Byl to samozřejmě parádní gól," řekl zastupující kouč Zubov.

Mičkovova efektní trefa ale nakonec Rusům příliš platná nebyla. Švédsko zápas ovládlo poměrem 4:2 a na Karjale si připsalo po triumfu nad Českem už druhé vítězství. Sborná je po prohře s oběma severskými týmy na turnaji bez bodu.

Hokejový turnaj Karjala, součást Euro Hockey Tour v Helsinkách:

Švédsko - Rusko 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. A. Bengtsson (F. Olofsson, Djoos), 24. C. Klingberg (Själin, Bromé), 35. Lander (Hansson, Själin), 47. C. Klingberg (Lander, Bromé) - 22. Mičkov (Muchamadullin, Galimov), 26. Galimov (Tělegin, Koromyslov). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 1818.

Švédsko: Lindvall - Pudas, Tömmernes, Djoos, Djuse, Hansson, Själin - C. Klingberg, Lander, Bromé - Bengtsson, F. Olofsson, Holmberg - Viksten, Linus Johansson, Bristedt - J. Olofsson, De La Rose, Everberg. Trenér: Johan Garpenlöv.

Rusko: Askarov - Smirnov, Nikišin, Jelesin, Muchamadullin, Koromyslov, Tělegin, Grudinin, Savikov - Raševskij, Voronkov, Těrtyšnyj - Mičkov, Galimov, Vovčenko - Chusnutdinov, Ponomarjov, Čibrikov - Čechovič, Guslistov, Svečkov. Trenér: Sergej Zubov.

1. Švédsko 2 2 0 0 0 8:3 6
2. Finsko 1 1 0 0 0 3:0 3
3. ČR 1 0 0 0 1 1:4 0
4. Rusko 2 0 0 0 2 2:7 0