Turnaj hrůzy Češi zakončili porážkou od Rusů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 11. 2010 13:13
Červenka a spol. podlehli Rusům 1:3

Helsinki - Otřepaná sportovní pravda říká, že po triumfu nastává kocovina a úřadující hokejoví mistři světa z Česka to na turnaji Karjala naplnili beze zbytku. V neděli prohráli i své třetí utkání finského turnaje, tentokrát s Rusy 1:3.

Po včerejším debaklu s Finy 0:5 dnes český tým vypadal, jako by využil nabídku sponzora turnaje pivovaru Hartwall tuto kocovinu ještě prodloužit a zapomenout na včerejší fiasko u půllitru piva Karjala.

Mátožná hra a nepřesvědčivé výkony jednotlivců totiž cestu za vítězstvím Rusům hodně usnadnily. Na první branku Pěrežogina v přesilovce sice ještě pohotovou dorážkou rovněž v přesilové hře zareagoval Jakub Klepiš, jenže při dalším českém vyloučení na konci první třetiny strhl vedení na stranu Rusů také dorážkou střely od modré Grebeškov.

Česko utržilo na Karjale pětigólový debakl od Finů
Hadamczik chce zlomit prokletí Karjaly. S novým útokem
22 vteřin a výhra byla fuč. Hokejisté prohráli se Švédy

Ve druhé části zápasu nepřesvědčivý výkon českého týmu pokračoval, čehož důkazem byla i nevyužitá čtyřminutová přesilovka po faulu na Ondřeje Němce, v níž paradoxně měli více šancí Rusové.

V 35. minutě navíc šli loňští vítězi turnaje po minele českého týmu v útočné třetině do přečíslení tří na nikoho, ale Afinogenov vzal vše na sebe a jeho pokus dnes výborný Jakub Štěpánek kryl.

Pavel Datsjuk slaví čtvrtý gól
Pavel Datsjuk slaví čtvrtý gól | Foto: Sport

Vše si Rusové vynahradili na začátku třetí části, kdy Martin Škoula pro tento turnaj pro Čechy typickou akcí asistoval u branky soupeře.

Ve vlastní třetině se totiž při rozehrávce dostal pod mírný tlak napadajících soupeřů a ve snaze najít někoho z našich forvardů u mantinelu jen namazal Kajgorodovi, jenž se sám před bránou nemýlil a prostřelil českého brankáře mezi betony.

Poté tempo hry ještě více opadlo a i když si Češi na závěr vypracovali i několik šancí na snížení, žádnému z českých forvardů se střeleckou bídu portrhnout nepodařilo.

Hadamczikovi svěřenci tak opět na turnaji Karjala skončili poslední. O vítězi se rozhodne v odpoledním severském derby mezi Finskem a Švédskem.

Turnaj Karjala, úvodní turnaj hokejové Euro Hockey Tour v Helsinkách:

Česká republika - Rusko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Škoula, Kašpar) - 9. Pěrežogin (Popov, Grebeškov), 19. Grebeškov (Kornějev, Afinogenov), 41. Kajgorodov. Rozhodčí: Rönn, Salonen - Kiilunen, Suominen (všichni Fin.). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 4572.

Česká republika: Štěpánek - Němec, Škoula, F. Novák, Čáslava, Lojek, Krajíček, Gřegořek, Mojžíš - Kašpar, Červenka, Klepiš - Marek, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Gulaš, Kreps, Klimek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Rusko: Košečkin - I. Nikulin, Bělov, Kornějev, Grebeškov, Kuljaš, Jemelin, Guskov, J. Birjukov - Morozov, Kajgorodov, Mozjakin - Afinogenov, Gorovikov, Saprykin - Pěrežogin, Kurjanov, Popov - Platonov, Čurilov, Kňazev. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.