reklama

Týdenní jednání nikam nevedla, konec výluky NHL v nedohlednu

autor: Reuters
Konec výluky v NHL je stále v nedohlednu. Vedení soutěže se s hráčskou federací ani po týdnu trvajícím jednání nedokázalo domluvit.

New York - Chvíli to vypadalo hodně nadějně, po týdnu jednání jsou ale zprávy ze zámoří zase ochucené beznadějí.

Další jednání o nové kolektivní smlouvě v NHL krachla a konec výluky je stále v nedohlednu.

Vedení soutěže s hráčskou asociací NHLPA jednalo nepřetržitě od úterý na utajeném místě v New Yorku. Ani několik hodin společných rozhovorů ale k výraznému posunu nevedlo.

Majitelé klubů a hráčská asociace se přou o rozdělení příjmů soutěže, které v loňské sezoně činily 3,3 miliard dolarů.

Fehr: Tvrdí, že hráči dostanou zaplaceno. Není to pravda

"Měli jsme za to, že jsme dohodě blíž, než se zdálo. Oni nám ale řekli, že jsme od sebe hodně, hodně daleko," řekl po páteční schůzce naštvaně výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr.

Vedení soutěže chce podíl hráčů snížit z dosavadních 57 procent na 50. Z toho ale plyne další ožehavý bod, a to dorovnání mezd hráčů, kteří by na přerozdělení příjmů doplatili.

"Tvrdí, že dodrží všechny smlouvy a každý dostane zaplaceno tolik, kolik má ve smlouvě. To ale není pravda a nikdy to pravda nebyla. Nevím, kde na to přišli," dodal Fehr.

V neděli u stolu jen 90 minut

Obě strany si daly v sobotu odpočinek a u stolu se sešly po jednodenní pauze až v neděli. Obnovené jednání ale trvalo pouze necelých devadesát minut.

"Majitelé dali jasně najevo, že berou jen vlastní návrhy," řekl stručne Fehr s tím, že NHLPA zůstane s vedením ligy v kontaktu, ale k dalšímu setkání dojde nejspíš až v dalším týdnu v Torontu.

Vedení NHL se ale k rokování narozdíl od NHLPA nechce nijak vyjadřovat. "Nechceme vyvolávat žádná očekávání," vysvětlil komisionář soutěže Gary Bettman.

Ztráty stovek milionů a odvolané Winter Classic

Nejlepší klubová soutěž na světě měla podle nových plánů znovu odstartovat ve zkrácené podobě 1. prosince, vzhledem průtahům ale nejspíš i tento termín NHL propásne.

Kromě přerozdělení příjmů jde v nové kolektivní smlouvě i o další důležité klauzule.

Majitelé klubů chtějí například omezit maximální délku kontraktů na pět let, aby předešli obcházení platových stropů.

NHL je i kvůli tomu ve výluce už téměř dva měsíse. Vedení soutěže zrušilo všechny plánované zápasy až do konce listopadu a navíc odvolalo také lednový zápas pod širým nebem Winter Classic. Ztráty soutěže už dosahují řádek stovek milionů dolarů.

reklama