Tygr Duda se pomstil Pirátům, vyhrála i Mladá Boleslav

16. 4. 2013 20:23
Situace v baráži o extraligu se kolo před koncem ještě více zamotala.
Radek Duda.
Radek Duda. | Foto: Lenka Rybaříková

Chomutov - Drama vrcholí! Situace v baráži o hokejovou extraligu se kolo před koncem ještě více zamotala. Liberec dokázal vyhrát v Chomutově 5:4 po prodloužení díky rozhodujícímu gólu ex-chomutovského Radka Dudy.

Bývalý hráč Pirátů nejprve ve třetí třetině skóroval na 4:3 a svou pomstu si při oslavě gólu dokonale vychutnal, když svá gesta a výkřiky směřoval k majitelům Pirátů. Kraft si sice v poslední minutě vynutil prodloužení, v něm však rozhodl těsně před koncem opět Duda. Při jeho nahození fatálně selhal brankář Chomutova Hanuljak a připravil tak svůj tým o jistotu postupu.

Ve druhém úterním utkání otočila Mladá Boleslav doma duel s Olomoucí a zvítězila těsně 2:1 a vyhoupla se o skóre do čela tabulky. Na vedoucí gól hostujícího Hermana odpověděl ve druhé třetině Výborný a čtyři minuty před koncem Pabiška.

Všechny tři týmy se tak srovnaly na dvaceti bodech a o tom, kdo bude hrát extraligu, rozhodne až poslední kolo. Liberec nastoupí v pátek na domácím ledě v přímém souboji o postup proti Mladé Boleslavi. Chomutov zajíždí do Olomouce a když zvítězí, bude slavit udržení.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. D. Výborný (Bohunický, Mikulík), 56. L. Pabiška (Toman, Nouza) - 4. Herman (Bartoň). Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:12, navíc Žabka - Selingr oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3770.

Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Hrdel - Jiránek, Pitule, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Olomouc: Lukáš - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Kadela, Rašner, Lhotský - Rác, Kucharczyk, Kucsera - Králík, Herman, Selingr - Švaňhal, Diviš, Vodný - A. Jergl, Novotný, Lehečka. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 4:5 v prodl.
(1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Sikora, 22. Hromas (Hřebejk), 48. T. Káňa (D. Hruška, Kubinčák), 60. Kraft (Palin) - 26. T. Pospíšil (Štich), 29. Kudrna, 44. Čakajík (T. Pospíšil, Nedvěd), 53. Duda (Derner), 65. Duda (Nedvěd). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5073.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Rutta, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Gajovský, Račuk, Kůs. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Štich, Jánošík, Výtisk - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Bulíř, Filippi, Kudrna - D. Špaček, T. Urban, Dušek - Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

1. BK Mladá Boleslav 11 6 1 0 4 35:22 20
2. Bílí Tygři Liberec 11 6 1 0 4 30:27 20
3. Piráti Chomutov 11 5 1 3 2 23:26 20
4. HC Olomouc 11 1 1 1 8 13:26 6