reklama

Tygr Radivojevič: Trest Vampoly? Přijde mi, že někdy dělají, jako by šlo o vraždu

Liberec na Spartu v prvním finále nestačil. To se ale změní, říká Radivojevič. Liberec na Spartu v prvním finále nestačil. To se ale změní, říká Radivojevič. autor: Milan Kammermayer
Suverénní jízda hokejistů Liberce v play off se po osmi výhrách za sebou zastavila ve čtvrtečním úvodním finálovém utkání se Spartou.

Liberec - Suverénní jízda hokejistů Liberce v play off se po osmi výhrách za sebou zastavila ve čtvrtečním úvodním finálovém utkání se Spartou a podle útočníka Branka Radivojeviče by se teď měla ukázat síla týmu. Pětatřicetiletý bývalý slovenský reprezentant věří, že boj o titul bude ještě dlouhý a s úspěšným koncem pro Severočechy.

V součtu s koncem základní části Liberec vyhrál do startu finále čtrnáctkrát za sebou a vytvořil nový rekord samostatné extraligy. "My taky nejsme stroje. Čekali jsme, že se ten zápas dřív nebo později prohraje," řekl Radivojevič, který je nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů v play off.

Liberec jen jednou v této sezoně, v které vytvořil v základní části se 118 body a 41 výhrami extraligové rekordy, podlehl dvakrát za sebou. V druhé polovině listopadu po prohře na Spartě 4:5 po samostatných nájezdech neuspěl následně i v Chomutově, kde podlehl 2:3 v prodloužení. Dneska jej čeká proti Spartě doma druhé vystoupení.

Nálada v kabině Tygrů není špatná

"Věřím, že teď ukážeme, že jsme dobrý mančaft a uspějeme. Myslím, že na nás byla trošku cítit i dlouhá pauza. Věřím, že teď to bude úplně jiný zápas, dáme víc než jeden gól a vyhrajeme," uvedl Radivojevič.

Porážka při liberecké premiéře ve finále podle něj mužstvo nepoznamená. "Nálada v kabině není špatná. Udělali jsme čtyři pět chyb a oni nám z toho dali tři góly. Máme ale z prvního zápasu dobrý pocit. Většinu jsme hráli u nich, jen potřebujeme něco proměnit. Kdybychom dali víc než jeden gól, měli jsme šanci vyhrát. Věřím, že to přijde. Máme na to hráče, kteří góly umí dát," uvedl bývalý hráč Phoenixu, Philadelphie či Minnesoty.

Podle Radivojeviče se musí Liberec co nejvíce vyvarovat oslabením, protože Sparta je v přesilovkách silná. "Ta disciplína se musí trošku zlepšit. My jsme dokázali ubránit přesilovku Sparty pět na tři a to mužstvo vždycky nakopne. Bohužel s jedním gólem se těžko vyhrává," doplnil Radivojevič.

Vyloučení spoluhráče Petra Vampoly z 50. minuty na pět minut a do konce utkání za vražení do Lukáše Pecha, který upadl do otevřených dvířek, považoval za přísné.

"Někdy mi přijde, že z toho dělají, jako by to byla vražda. Ale ten hráč byl za chvíli na ledě. Já jsem to neviděl, nechci to hodnotit. Ale jak mi to rozhodčí vykreslil, že to byl takový faul, tak by asi už ten hráč nehrál. Asi až tak zákeřné to nebylo," řekl liberecký asistent kapitána.

reklama