reklama

Tygři zase mění kouče. Liberec povede Hynek

Liberec se potácí u dna tabulky. Dokáže mu Hynek pomoci? Liberec se potácí u dna tabulky. Dokáže mu Hynek pomoci? autor: Lukáš Drštička
Bílí tygři z Liberce už dávnou nekoušou. Změnit to má Pavel Hynek.

Liberec - Vedení extraligového Liberce se podruhé v sezoně rozhodlo změnit hlavního trenéra.

Hokejisty Bílých Tygrů povede nově Pavel Hynek, který aktuálně předposlední tým tabulky převezme po Filipu Pešánovi.

Ten se na post hlavního kouče posunul z pozice asistenta v listopadu, kdy nahradil odvolaného Mariana Jelínka.

Vedení Severočechů ČTK oficiálně Hynkův příchod, který jako první avizoval web iSport.cz, nepotvrdilo. Samotný Hynek však pro hokej.cz uvedl, že se už domluvil na spolupráci a v úterý tým převezme.

"S vedením jsme se bavili o spolupráci až od nové sezony. Od května. Jenže pak jsem byl osloven znovu s tím, zda bych tým nepřevzal už teď. Změnil jsem stanovisko a rozhodl se, že do toho půjdu. Bílým Tygrům chci pomoci," řekl Hynek, jenž na začátku sezony trénoval Pardubice, které v minulé sezoně dovedl k mistrovskému titulu. Na začátku listopadu byl ale z funkce odvolán.

Bílým Tygrům se v této sezoně nedaří a po 42 kolech jsou v tabulce extraligy předposlední, navíc jen o skóre před Chomutovem. Klub se kvůli trvale špatným výsledkům rozhodl vyměnit trenéra již v listopadu, kdy Jelínka nahradil jeho asistent Pešán.

Ve stejné době tehdy přišel Hynek o místo v Pardubicích. Shodou okolností i Východočeši už změnili trenéra dvakrát. Hynkova nástupce Mojmíra Trličíka nahradil o uplynulém víkendu Miloš Říha.

Dvě změny na trenérském postu udělala v této sezoně také Sparta, kde na začátku října skončil Richard Žemlička. Jeho nástupce Václav Sýkora o měsíc později převzal Lva Praha v KHL a na lavičku Pražanů se vrátil Josef Jandač.

reklama