Tygři zdolali Kometu. Parádní obrat řídil Kanaďan Simmonds

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 10. 2012 20:45
Předposlední tým tabulky prohrával proti druhém celku ligy 0:2, ale výsledek otočil.
Wayne Simmonds v dresu Bílých Tygrů z Liberce.
Wayne Simmonds v dresu Bílých Tygrů z Liberce. | Foto: ČTK

Praha - Dva nejhorší celky aktuální tabulky hokejové extraligy si v úterních zápasech připsaly cenné tři body. Na domácím ledě vyhrála pražská Sparta i Liberec.

Bílí Tygři se po sérii čtyřech porážek v řadě dočkali extraligového vítězství. Liberečtí, kteří okupují předposlední místo ligové tabulky, na domácím ledě porazili druhou Kometu Brno 3:2.

Po první třetině Tygři prohrávali 0:2, výsledek však dokázali otočit. Obrat řídil kanadský útočník Wayne Simmonds, autor dvou branek včetně té rozhodující, kterou zaznamenal v čase 43:11. Hráč, jenž byl v neděli v Chomutově terčem rasistických útoků domácích fanoušků, vstřelil svůj druhý a třetí gól v české nejvyšší soutěži.

Kometa prohrála v normální hrací době teprve potřetí

Hosté mohli vyrovnat pouhé čtyři vteřiny před koncem utkání, když při power play trefil tyč Jakub Svoboda.

Liberec se díky tříbodové výhře přiblížil na rozdíl jediného bodu dvanáctým Karlovým Varům.

Brněnská Kometa po domácím selhání se Slavií prohrála již podruhé za sebou. V normální hrací době přitom podlehla v sezoně teprve potřetí. V tabulce je druhá čtyři body za Plzní a má oproti ní jeden zápas k dobru.

Sparta porazila Piráty, zářili Tenkrát s Brošem

Sparta vybojovala tři extraligové body v duelu s nováčkem z Chomutova. Piráti sice vedli, jenže Sparta skóre otočila a došla si pro výhru 4:2. Dvě branky vstřelil Petr Tenkrát po asistencích Michala Broše.

Pražané dokázali na svém ledě vyhrát potřetí za sebou, ale vzhledem k výhře Liberce zůstávají poslední o čtyři body. Sparta odehrála utkání bez zkušeného kanonýra Petra Tona, který se trenérům nevešel do sestavy.

Hosty poslal do vedení Hřebejk, bleskovou odpověď ale přichystal Dominik Pacovský. Tenkrát se poprvé prosadil ve 25. minutě a poslal pražský celek do vedení.

Ve třetí třetině viděli diváci tři slepené góly. Nejprve Tenkrát zvyšoval na 3:1, za chvíli Lušňák snížil, aby za další necelou minutu definitivně rozhodl Foster.

12. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Simmonds (Havíř), 31. Bulíř (Víšek), 44. Simmonds (Šmíd, Stewart) - 9. Divíšek (J. Svoboda), 14. J. Svoboda. Rozhodčí: Turčan, Smitka - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:7, navíc Derner - Valábik oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 3969.

Liberec: Pavelec - Šmíd, D. Kajínek, Derner, Čakajík, Havíř, Výtisk, Štich, Cebák - Bulíř, Nedvěd, Dušek - Víšek, Galamboš, Kudrna - Stewart, Filippi, Simmonds - Kica, Roman Vlach, Bárta. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.

Kometa Brno: Falter - Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Žižka, Valábik, Valach - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

16. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Pacovský (Sičák, I. Rachůnek), 25. Tenkrát (Broš, Krstev), 47. Tenkrát (Hovorka, Broš), 51. Foster (T. Rachůnek, Jánský) - 6. Hřebejk (D. Hruška, Kraft), 50. Lušňák (D. Hruška, Duda). Rozhodčí: Souček, Lacina - Horinek, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4731.

Sparta Praha: Schwarz - Mojžíš, Krstev, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Jánský, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Jurčina, Bartejs, Rutta, Mrázek, Rýgl - Michael Frolík, Duda, M. Procházka - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Zálešák, Gajovský - Jíra, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

1. HC Škoda Plzeň 17 9 4 2 2 58:40 37
2. HC Kometa Brno 16 9 2 2 3 55:40 33
3. Rytíři Kladno 17 10 0 2 5 51:35 32
4. HC Oceláři Třinec 17 9 2 0 6 64:46 31
5. PSG Zlín 17 8 2 2 5 42:42 30
6. HC Slavia Praha 17 8 1 2 6 47:42 28