Ujčík po propadáku ve Zlíně: Léčili jsme si frustraci fauly

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 3. 2013 22:00
"Udělali jsme hloupé fauly a léčili si osobní věci. Tohle prostě musíme zvládat lépe," řekl Viktor Ujčík. Jeho Vítkovice prohrály ve Zlíně 0:4. Doplatily na nedisciplinovanost.
Ujčík vyčítal Vítkovicím, že si na ledě řeší osobní antipatie a pak kvůli tomu prohrávají.

Zlín - Viktor Ujčík se zlobil. Podle něj Vítkovice ve Zlíně ztratily pátý zápas čtvrtfinále jen kvůli toho, že nedokázaly udržet emoce a vyřizovaly si na ledě zbytečně účty z předchozích zápasů.

Vítkovice po téhle stránce úplně propadly. Hlavně ve druhé třetině: Zlín v ní nasázel všechny čtyři góly, dva z toho při přesilové hře po hloupých faulech soupeře.

"Léčili jsme si hloupě osobní věci," přiznal po utkání novinářům Ujčík.

Berani teď vedou 3:2 na zápasy a v úterý mohou na ostravském ledě stvrdit postup do semifinále.

"Tam k tomu snad přistoupíme, co se týče osobní disciplinovanosti, snad úplně jinak. Jasně, můžeme hrát tvrdě, ale v sobojích. Ne mimo hru a po odpískání," řekl Ujčík.

Dnes to nešlo?
První třetina byla ale naprosto v pohodě. My jsme hráli dobrý hokej a měli nějaké přesilovky, jenže z nich nic nebylo a pak jsme jim naší hloupostí a nedisciplinovaností dali vedení.

Rozhodly zápas ty první dva góly Zlína, které obránce Tesařík nasázel za jedno střídání během třinácti vteřin?
To si nemyslím a myslím si, že si to ani nemyslí. Minulé zápasy jsme se totiž vrátit do zápasu a chtěli jsme i teď. Jenže jsme dělali hloupé fauly a léčili si osobní věci.

Byla v tom frustrace z minulých zápasů, nebo co?
No jo. Když se člověk potká jednou za čtvrt roku, tak je to něco jiného, než když spolu hrajete pátý zápas za pár dnů. Antipatie tam jsou a my tohle prostě musíme zvládnout. Jo, můžeme hrát tvrdě, ale v souboji, a ne po odpískání.

Byli jste po tom bláznivém srovnání série na koni, co teď s vámi taková prohra může udělat?
Tohle nás bolí určitě méně než prohrát o góla v poslední minutě. Dneska nás přehráli, ale teď pojedou k nám. Sice mají mečbol, jenže my tyhle situace umíme zvládnout a doma k tomu přistoupíme úplně jinak.

Váš trenér Svozil minulý týden prohlásil v narážce na rozhodčí, že se tady nedá vyhrát. Dá se to říct také o dnešku?
Ne. My si dneska nemůžeme vůbec na rozhodčí stěžovat. To my jim dali dneska šance tyhle věci pískat.

Brali jste si vy starší znovu slovo a hecovali kabinu, nebo jste věděli, že už je po druhé třetině konec?
My jsme řekli jenom něco k tomu, co jsme tam na tom ledě v tu druhou třetinu předváděli. Pak jsme to prostě šli zkusit. Však proč, ne? Hokej je někdy nadhlavu, ale dneska už to prostě nešlo.