11. 3. 2011 21:40
Vítkovice - Č. Budějovice 3:2 po sam. nájezdy
Viktor Ujčík
Viktor Ujčík | Foto: Zuzana Hronová

Ostrava/Kladno - Hokejisté Vítkovic zvítězili v pátém zápase čtvrtfinále play off nad Českými Budějovicemi 3:2 po samostatných nájezdech a stejným poměrem se ujali vedení v sérii.

Výhru jim v šesté sérii nájezdů zajistil veterán Viktor Ujčík, kterému už chybí jen jediný gól k tomu, aby vyrovnal střelecký rekord Jiřího Zelenky v play off.

O postupu do semifinále budou moci Vítkovice rozhodnout v neděli na jihu Čech.

Chemici neutralizovali Třinec, Slavia krok od postupu
Spartu má prý trénovat Jandač, v sázce je i Břízův post

Poprvé v sérii neplatilo pravidlo, že kdo dá první gól, vyhraje. Jako první totiž v 17. minutě skóroval Kašpařík, který v 17. minutě využil toho, že brankáři Málkovi vypadl kotouč a s pomocí brusle vítkovického útočníka Klimka jej dorazil do brány.

Ve 29. minutě však bylo srovnáno, když se vítkovický kapitán Burger při hře čtyři na čtyři trefil přesně k tyči Kovářovy brány.

Ve 38. minutě sice dělovkou od modré v přesilovce převážil vedení na stranu hostů budějovický kapitán Ptáček, jenže už po 24 sekundách vyrovnal Káňa, který dorazil střelu Trnky.

Od té doby se oba týmy opět zaměřily na obranu, a protože se nerozhodlo ani v prodloužení, musely rozhodnout o vítězi nájezdy. Jako první se ve třetí sérii trefil budějovický Šimánek, jenže Vítkovice udržel ve hře o vítězství Burger.

V šesté sérii pak přišla chvíle Ujčíka, naopak Gulaš se na druhé straně neprosadil.

Kladno otočilo zápas s Boleslaví a má záchranu na dosah

Hokejisté Kladna v důležitém zápase o záchranu v extralize porazili v 5. kole skupiny o udržení Mladou Boleslav 4:3, a svému soupeři tak odskočili v tabulce na šest bodů.

Radost hokejistů Kladna
Radost hokejistů Kladna | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vítězný gól vstřelil v 47. minutě Jakub Valský, který si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci.

Kladenští se sice už ve 3. minutě ujali vedení, Boleslav však ještě v první třetině stihla skóre otočit a jednobrankové vedení si držela i v úvodu třetí třetiny. Jenže domácí dvěma góly v úvodu závěrečné části získali vedení na svou stranu a udrželi jej až do konce zápasu.

Ve druhém zápase play out porazila pražská Sparta na svém ledě brněnskou Kometu 4:0 a rovněž svému soupeři oplatila porážku z předchozího vzájemného duelu.

Aktualizujeme

Čtvrtfinále play off:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 3:2 po prodloužení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Burger (Vosátko, Malík), 39. Káňa (Trnka, Ovčačík), rozhodující nájezd Ujčík - 18. Kašpařík (Gulaš), 38. Ptáček (Kolarz, Kašpařík). Rozhodčí: Hradil, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Pohl (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7831. Stav série: 3:2.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Bartoň - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, Húževka, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Tomas, Strapáč, J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Burián, Langhammer, Podlešák - od 31. do 40. navíc Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Play out:

HC Vagnerplast Kladno - BK Mladá Boleslav 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Bicek (Patera), 16. Valský (Kalla, Bílek), 42. Bílek (Kalla, Valský), 47. Valský (Kalla, Bílek) - 5. Divíšek (Boháč, Hay), 13. Divíšek, 23. Marušák (Vrbata, Benda). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:8, navíc Divíšek, Bahenský (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2187.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, od 35. navíc J. Drtina - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Smoleňák, Stieler, Eberle - Hovorka, Hašek, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Chaloupka, Marušák, Macháček - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Loskot, Pabiška, Tvrdík. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Bartánus (Kratěna, Chmelíř), 34. S. Treille (Ton), 43. S. Treille (Ton, Gulaši), 49. Hromas (Philipp, Gulaši). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 2160.
Sparta: Pöpperle - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Chmelíř, O´Brien - Ton, D. Výborný, S. Treille - Kratěna, Broš, Bartánus - Luňák, Kafka, Hromas - Pacovský, Pavel, O. Látal. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Brno: Hovi - Ostrčil, Bičánek, Mojžíš, Malec, R. Stehlík, Dlapa, Protivný, Štindl - Erat, Širokovs, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Balej - Dlouhý, Polodna, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.

1. HC Kometa Brno 57 21 5 1 30 143:160 74
2. HC Sparta Praha 57 16 7 3 31 126:154 65
3. HC Vagnerplast Kladno 57 13 3 6 35 122:185 45
4. BK Mladá Boleslav 57 16 4 5 32 136:173 39

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.