reklama

Ukázali jsme, že máme charakter, říká Kovalčuk

autor: Reuters
Kanaďané: Poslední desetiminutovka byla špatná

Bratislava - Rusům sice chybělo hodně do optimální herní pohody a naplnění potenciálu, který v jejich hvězdami prošpikovaném mužstvu dřímá, ale ukázali odhodlání poprat se s osudem.

"Byl to jeden z našich nejlepších zápasů na turnaji. Zápasy mezi Ruskem a Kanadou jsou vždy zajímavé a je jen škoda, že tento souboj hokejových velmocí přišel už ve čtvrtfinále a jeden z týmů tak musí předčasně domů," řekl pro oficiální web turnaje ruský kouč Vjačeslav Bykov.

"My jsme ale šťastní, že jsme vyhráli a s dobrou náladou půjdeme i dál," dodal.

Čtěte také:
Rusko během tří minut otočilo čtvrtfinále s Kanadou
Švédové vyřadili Německo. V boji o finále vyzvou Čechy
Česko je v semifinále. Jágr hattrickem zničil Američany

Souboj dvou velkých rivalů nabídl skvělou podívanou. Kanaďané měli zpočátku hodně navrch, posléze šli do vedení, a přestože se hra vyrovnala, zámořský tým měl těsné vedení 1:0 k dispozici až do poloviny třetí třetiny, kdy hrál přesilovku. Místo navýšení skóre ale inkasoval. "To změnilo celý zápas. Kajgorodovův gól byl neuvěřitelný," ocenil parádní individuální kousek svého spoluhráče útočník Maxim Afinogenov.

Další forvard Ilja Kovalčuk poté v 53. minutě rozhodl o postupu Rusů, když poslal do sítě bez přípravy kotouč po výtečně načasované přihrávce, kterou mu zpoza kanadské branky předložil Alexandr Radulov.

"Je to vždy o velké rivalitě mezi Kanadou a Ruskem. Kanaďané mají výborný mladý tým, v němž je hodně emocí. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli a postoupili do semifinále. A je jedno, kdo dal góly. Ukázali jsme, že máme charakter, přičemž někteří naši hráči nastupovali do dvou útoků. A také náš gólman byl dneska fantastický," zhodnotil duel Kovalčuk.

Kanada - Rusko (smutek) Foto: Reuters

Kanaďané zpytovali svědomí. "Tak trochu jsme si sami pod sebou podřízli větev. Ten soupeřův gól v oslabení bylo těžké vstřebat. V tu chvíli dostali zápas pod svoji kontrolu," uznal kapitán poraženého týmu Rick Nash. "Měli jsme tam v našem obranném pásmu jen málo zaváhání, ale oni přesto dali dva góly. Byla to prostě jen špatná desetiminutovka, ale bohužel ta poslední," litoval Nash.

"Je to fakt špatný pocit," ulevil si zadák Dion Phaneuf. "Přijeli jsme sem vyhrát a byli jsme blízko. Je to hodně velké zklamání. Ale je třeba ocenit Rusy, hráli dobře. Věděli jsme, že kdo v duelu s tímto soupeřem udělá méně chyb, ten vyhraje. A my udělali chyby, které nás přišly hodně draho," prohlásil Phaneuf.

"Byl to úžasný zápas a oba týmy do toho daly úplně všechno, za což zaslouží uznání," uvedl kanadský kouč Ken Hitchcock. "My jsme se dopustili obrovské chyby ve chvíli, kdy jsme mohli navýšit vedení na 2:0. Nakonec rozhodlo to, že do vývoje zápasu vstoupili s jeho blížícím se koncem ti nejlepší hráči, které mají Rusové v mužstvu," řekl Hitchcock.

Čtvrtfinále gigantů bralo dech. Černý Petr zůstal Kanaďanům Čtvrtfinále gigantů bralo dech. Černý Petr zůstal Kanaďanům Prohlédněte zde

reklama