reklama

Úkoly nového Mountfieldu: tvrdý hokej a bojovat o fanoušky

Kouč Mountfieldu Peter Draisaitl si uvědomuje, že nové prostředí s sebou přináší i jinou práci než jen mít výsledky Kouč Mountfieldu Peter Draisaitl si uvědomuje, že nové prostředí s sebou přináší i jinou práci než jen mít výsledky autor: CPA Eduard Erben
Trenér Peter Draisaitl zčásti přebudovává tým Moutfieldu.

Hradec Králové - Ve středu vyjeli hokejisté Moundfieldu poprvé na led ve svém novém působišti. Aby se mužstvo v Hradci Králové uvedlo úspěšně, nad tím má držet ruku trenér Peter Draisaitl, jenž se spolu s kádrem stěhoval z Českých Budějovic.

Na východě Čech si zvyká rychle. Nic jiného mu ani nezbývá. Extraliga startuje už za několik týdnů a nový tým si během nich musí mj. také získat důvěru fanoušků. Právě tento prvek je podle Draisaitla zásadní.

"To je to nejdůležitější, abychom se identifikovali s městem, poprali se o každého fanouška," má jasno.

Začínáte přípravu na ledě. Jaké ty první dny budou?
"Bude to hodně o testování a taky o improvizaci. Sem tam se sklouzneme na ledě, když budeme mít čas. V úterý posledního července to tady pak rozjedeme natvrdo."

Jak probíhá sžívání týmu s Hradcem?
"To je na naší agendě bod číslo jedna. To je to nejdůležitější, abychom se identifikovali s městem, poprali se o každého fanouška. Musíme vyjít ven, představit se, být vstřícní. Lidé musí vědět, kdo jsme, co připravujeme."

A co konkrétně Vy? Přesunul jste se z realizačního týmu původního Mountfieldu jako jediný a nyní máte kolem sebe nové lidi včetně asistenta Jiřího Kučery.
"Já jsem na to zvyklý. Jednou dvakrát se otřepu a jdu do dalšího. Už jsem se to takhle naučil, že je pro mě nejdůležitější se stoprocentně identifikovat s tím městem a prostředím, kde zrovna jsem. Když už teď hovořím, tak bych chtěl strašně poděkovat všem lidem, kteří tady za ty čtyři týdny udělali tolik práce."

Jakým stylem se chcete prezentovat?
"Náš hokej bude jednoduchý, tvrdý, poctivý. Takový úkol jsme dostali od majitelů klubu už v Budějovicích a na tom se tady nic měnit nebude. Samozřejmě systémově se musíme připravit na trochu větší led, který v Hradci je, ale to už je o detailech a poziční hře."

V následujících týdnech Vás čeká také zužování kádru. Jaká budou kritéria pro výběr? Budete si zakládat na testech, práci v tréninku, nebo rozhodne souhra během přípravných zápasů?
"Testy pro nás budou důležité v tom smyslu, abychom věděli, jak na tom hráči jsou, ale je to jen malá část. Máme na to šest sedm týdnů, během nichž dáme ten kádr dohromady. Příznivým faktem z té sportovní stránky je, že všichni začínáme od nuly. Nic z dřívějška tu neexistuje. To platí pro hráče, pro trenéry, pro realizační tým i pro fanoušky."

Nebudete tedy pod tlakem, že byste měl v mužstvu nechat alespoň nějaké Hradečáky? Už třeba kvůli fanouškům, aby tým lépe přijali.
"S tou otázkou jsem musel počítat. Ale je to tak, jak to je. Tuhle situaci nám připravili majitelé, hráči ani my za to nemůžeme. Situace je prostě taková a na nás teď je, abychom udělali pro Mountfield HK to nejlepší."

Budete také dál sledovat hráče, kteří se stěhují do prvoligových Budějovic?
"Čekáme na finální rozhodnutí, jak to tam dopadne. Potom se dáme do rozhovorů, jak by to šlo udělat, jak se to bude řešit."

A co nějaké posily odjinud? Vypadá to na nějaké zajímavé jméno?
"V tuhle chvíli už máme dost široký kádr a nedávalo by smysl ho ještě více nafouknout. Pokud by nám ale spadl na stůl hráč, kterého můžeme udělat, tak se o tom musíme bavit."

Hodně se mluvilo o Jaroslavu Kudrnovi. Jelikož je to Hradečák, tak byste o něj měli asi stát o to víc.
"My na tohle myslíme. Tohle je totiž tady pro fanoušky strašně důležitá věc. Ale každý hráč si stejně musí svou šanci uhrát a vybojovat. Ani hradecký fanoušek nebude respektovat, když bude hrát hráč, který tam nepatří. Ať už je Hradečák, Budějovičák nebo třeba z Kanady."

Fanoušci v Hradci jsou jistě za extraligu rádi. Cítíte už z jejich strany podporu?
"My musíme mít pro koho hrát, to je to nejdůležitější. Tady je velká hala pro sedm tisíc lidí, tak přece nebudeme hrát jen pro novináře. A bez plného stadionu není pro koho hrát."

reklama