reklama

Umlčený střelec Ton: V Brně vyhrajeme a já dám konečně gól

I díky tomu, že Kometa zatím dokázala uhlídat Petra Tona, vedou Brňané v semifinále nad Spartou 3:2 I díky tomu, že Kometa zatím dokázala uhlídat Petra Tona, vedou Brňané v semifinále nad Spartou 3:2 autor: Eduard Erben
Sparta bude v sobotu v Brně odvracet mečbol Komety, která vede v semifinále 3:2 na zápasy.

Praha - Přestože sparťané touží oplatit Kometě čtvrtfinálové vyřazení z roku 2012, jedou v letošním semifinále do Brna k šestému zápasu opět za nepříznivého stavu 2:3.

Poraženeckou náladu si však rozhodně nepřipouštějí. Ani trápící se kanonýr Petr Ton, jenž se v předchozích pěti duelech série ještě netrefil.

"V Brně ale vyhrajeme a já k tomu už konečně přispěju gólem," je přesvědčen 40letý útočník, který po pěti trefách do sítě Vítkovic v semifinále zatím střelecky mlčí.

Petře, vraťme se ještě k tomu pátému zápasu (1:2 po samostatných nájezdech). Proč jste ho i přes velkou převahu prohráli?
"Na jeden vstřelený gól se těžko vyhrává. Byli jsme prakticky celý zápas lepší, ale našemu tlaku chyběly branky. Proto skončil zápas remízou. V nájezdech byli bohužel šťastnější hráči Komety."

Bezprostředně po zápase bylo vidět, jak těžce porážku nesete. Už jste se z ní oklepali?
"Neřekl bych, že byla nálada špatná. Samozřejmě jsme byli v danou chvíli zklamaní, což je po takovém utkání naprosto logické. Jinak si stále věříme, že teď vyhrajeme dva zápasy a postoupíme do finále."

Oproti předchozím vypjatým duelům v Brně se emoce zase zklidnily. Je to dobře, nebo vám ta bojovnost a dravost trochu chyběla?
"Nechyběla, to spíš vyhrocují média. Ze dvou semifinálových soupeřů jsme my hokejovějším týmem a my chceme hrát hokej."

V semifinále s Brnem musíte stále dotahovat. Je to pro vás o to těžší?
"Co se týče samotného průběhu utkání, tak třeba v obou zápasech v Brně jsme vedli. Když budeme brát vývoj série, tak není úplně důležité, jestli vedeme, nebo prohráváme. Je potřeba čtyřikrát porazit soupeře. Kdo to zvládne první, ten vyhraje. Vždy, když na nás byl vyvinut tlak, tak jsme předvedli dobrý výkon. Věřím, že v tom budeme pokračovat i teď a sérii otočíme."

V této sérii jste ještě nedal ani gól. Co se stalo, že se nejlepší kanonýr základní části a čtvrtfinále střelecky trápí? Jsou Brňané tak důkladní ve vašem pokrývání?
"Kolikrát jsou situace o štěstí a střelecké pohodě. Tohle mi asi momentálně trochu schází. Každou sezonu si střelec prochází útlumem nebo obdobím, kdy se mu střelecky nedaří. Mně se to stalo bohužel v tuhle chvíli, ale není to nic zase tak neobvyklého u střelce, od kterého se čekají důležité góly. To se prostě stane."

Byl současný střelecký výpadek také důvodem toho, že jste v pátém utkání nejel nájezd?
"Nejel jsem ho z toho důvodu, že máme v týmu plno šikovných hráčů, kteří jsou momentálně na tréninku i v zápase v koncovce úspěšnější."

V Brně budete odvracet mečbol. Co musíte udělat pro to, aby se série ještě vrátila do Prahy?
"Vyhrát. A já k tomu už konečně přispěju gólem!"

reklama