reklama

Unavená těla bolí, boj pokračuje. Lev se chystá na Doněck

Lev Praha od brzkého rána mobilizuje síly na další těžký zápas: Po 127 minutovém pátečním boji se série s Doněckem přesunula do Bratislavy. Lev Praha od brzkého rána mobilizuje síly na další těžký zápas: Po 127 minutovém pátečním boji se série s Doněckem přesunula do Bratislavy. autor: CPA Eduard Erben
Extrémně náročná série play off pokračuje. Po rekordně 127 minut dlouhém utkání se Lev Praha i Donbass Doněck dostali na led až dnes ráno, odpoledne je čeká třetí zápas série. Hraje se v Bratislavě.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Lev Praha je v Bratislavě a od brzkého rána dohání to, co včera hokejisté vinou obrovské únavy po pátečním 127 minut dlouhém utkání s Doněckem nestihli.

Po extrémně náročném druhém zápase, které až sedm minut po půlnoci v rozhodl v prodloužení gól Doněcku, se série přesunula na Slovensko a až tady se hráči obou týmů poprvé dostali znovu na led.

Budík zvonil v sedm ráno a už v devět museli Lvi na trochu jiné předzápasové rozbruslení než jsou běžně zvyklí. Trvalo hodinu, nejprve si hráči lehce zabruslili a nacvičili přechod do útoku, na závěr trenér Kari Jalonen nařídil i několik svižných sprintů, aby si těla co nejrychleji zvykla na zátěž.

Třetí utkání čtvrtfinále KHL Doněck - Lev Praha se hraje už dnes v 17:00.

Dnes nebyli unavení, ale těla bolela

Přímo z Bratislavy, kam se série kvůli obavám z bezpečnosti na Ukrajině musela přesunout, ho budeme sledovat v on-line přenosu - čtěte TADY.

"Když jsem dnes vyjel na led, nebyl jsem unavený, ale tělo mě bolelo. Lepší to bylo, až jsme se trochu rozbruslili. Není se ale na co vymlouvat, oba týmy jsou na tom stejně," řekl dnes hned poté, co slezl z tréninkového ledu, útočník Michal Řepík.

Oba týmy mají za sebou sobotu, jakou hráči za svou kariéru v play off ještě nezažili. Měl to být volný den, dostatek času na lehký trénink i pohodlný přesun do Bratislavy.

Nic z toho ale nakonec neplatilo. Hráči se po historicky nejdelším utkání dostali do postele až ráno, dopolední trénink se zrušil a Lev nakonec ve snaze našetřit co nejvíce sil i času vyrazil do nedaleké Bratislavy namísto autobusu letadlem.

"Včera jsme byli unavení hodně, ani jsme nešli na led. Spíše jsme nabírali síly. Dnes už jsme bruslili, tak to snad bude v pohodě. Donbass má podmínky stejné, navíc v prvním kole play off odehrál ještě více zápasů. Já doufám, že jsme připraveni," řekl i kapitán týmu Jiří Novotný.

Kolik přijde lidí? Na cestě z Prahy je 120 fanoušků

Otázkou ale zůstává, v jaké atmosféře se bude utkání hrát. Kvůli problémům na Ukrajině se hraje na neutrální půdě. Donbass už  v Bratislavě jedno své utkání odehrál, na sedmý zápas série s Rigou se přišlo podívat něco málo přes čtyři tisíce diváků. Podobné a možná lepší by to údajně mohlo být i dnes.

"Myslím, že se lidi přijdou podívat i dnes. Je neděle, hraje se to už od pěti. Rivalita mezi Slovanem Bratislava a Lvem Praha je sice velká, ale pořád bude lepší, když Slováci budou fandit proti nám Doněcku, než aby tady nefandil nikdo," řekl Řepík.

Přímo z Prahy přicestuje zhruba 120 fanoušků Lva, pro které klub připravil autobusy. V poledne bylo na utkání v předprodeji prodáno už tisíc vstupenek, vstup na utkání má zdarma ale dalších pět tisíc majitelů permanentek na Slovan Bratislava. Právě oni by měli dnes tvořit atmosféru.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama