reklama

Ústí a Chomutov chtějí rozšířit extraligu. Šulc odmítá

Hokejové kluby budou o návrhu hlasovat ve středu

Praha - Hokejové kluby z Ústí nad Labem a Chomutova chtějí hrát už v příštím roce českou extraligu. Představitelé dvou lídrů první ligy žádají o okamžité rozšíření nejvyšší hokejové soutěže na šestnáct účastníků.

Žádostí se bude už ve středu zabývat valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), která tento bod dodatečně zařadila do svého programu.

Naděje obou severočeských celků na schválení návrhu je ale velmi malá, což naznačil ve svém vyjádření ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Čtěte také:
Boleslav zvládla sedmý zápas a zachránila extraligu

"Osobně si myslím, že o to žádají proto, že se jim nepodařilo postoupit sportovní cestou," poznamenal poněkud jízlivě Šulc. Vítězové první ligy z Ústí letos v baráži podlehli Mladé Boleslavi 3:4 na zápasy.

Stanislav Šulc Ředitel extraligy Stanislav Šulc. Foto: Ondřej Roubínek

"Považuji to za nesmysl, protože tady není dostatek kvalitních hráčů na šestnáct mužstev. Nejsou na to ani ekonomické možnosti. Zástupci extraligových týmů to projednají, bude záležet na rozhodnutí valné hromady," dodal Šulc, který o rozšíření extraligy dlouhodobě nechce ani slyšet.

Naopak přívětivěji se tváří na případné rozšíření baráže o extraligu. V budoucnu by tak mohly o účast v nejvyšší soutěži bojovat dva poslední týmy extraligy se dvěma nejlepšími týmy první ligy.

reklama