reklama

Hráči se svým návrhem znovu neuspěli, výluka pokračuje

Výluka v NHL nadále trvá. Vedení ligy smetlo ze stolu i další hráčský návrh nové kolektivní smlouvy. Výluka v NHL nadále trvá. Vedení ligy smetlo ze stolu i další hráčský návrh nové kolektivní smlouvy. autor: Reuters
Vedení NHL na středečním jednání smetlo ze stolu další návrh nové kolektivní smlouvy ze strany hráčů.

New York - Hráčská asociace NHLPA svolala schůzku a předložila vedení NHL nový návrh kolektivní smlouvy. Konec výluky je však stále v nedohlednu.

Středeční jednání totiž nic nového nepřinesla, NHL plány hráčů po krátké poradě a prostudování návrhu znovu smetlo ze stolu.

Liga tak pravděpodobně v pátek zruší i plánované prosincové zápasy a podle všeho také utkání hvězd, které se mělo konat na konci ledna v Columbusu.

Fehr: Hráči se vzdali strašně moc

"Hráči se vzdali strašně moc," zoufal výkonný ředitel hráčské asociace NHLPA Donald Fehr ve středu večer.

V jeho návrhu odbory přistoupily k dělení příjmů, které loni činily 3,3 miliardy dolaru, 50 na 50, ale požadují dorovnání mezd stávajících podepsaných kontraktů.

Zatímco liga plánovala hráče za snížení mezd odškodnit částkou 211 milionů dolarů, hráči chtějí téměř dvojnásobek.

Bettman: Lepší nabídku už nedáme

"Dali jsme, co jsme dát mohli. Je to naše nejlepší nabídka," prohlásil  nejvyšší muž NHL Gary Bettman s tím, že se mimo ligou stanovenou částku rozhodně nebude pohybovat.

"V jednání jsem viděl určitý pokrok, ale stále jsme daleko od sebe. Snad bylo středeční jednání alespoň správným impulsem do budoucna," dodal Bettman.

Co bude dál, ale zatím nikdo netuší. Žádné další schůzky v dohledné době na programu nejsou, a proto soutěž nadále každým dnem přichází o zisky ve výši zhruba 20 milionů dolarů.

Fehr: Nevím, co bude dál

"Naším úkolem je teď podat zprávu hráčům, co bude dál vám ale neřeknu," řekl Fehr, který ještě večer naplánoval konferenční hovor členů NHLPA.

NHL je ve výluce od 16. září, jádrem sporu je rozdělení příjmů soutěže, které v loňském roce činily 3,3 miliardy dolaru. Hráčům tehdy do kapes připadlo 56 procent, majitelé klubů žádají snížení minimálně na 50.

reklama