reklama

Duda a další hříšníci dostali od disciplinárky tvrdé tresty

Radek Duda. Radek Duda. autor: ČTK
Karlovy Vary se musí v následujících pěti zápasech obejít bez kapitána Radka Dudy. Stejný trest dostal i litvínovský Michal Trávníček, na tři zápasy si odpočine Michal Dvořák z Plzně.

Praha - Hokejisté Karlových Varů se budou muset v následujících pěti zápasech obejít bez pomoci kapitána Radka Dudy. Disciplinární komise soutěže mu dnes zastavila činnost za (video zde) na Pavla Klhůfka ze Slavie v nedělním zápase 7. kola.

Tvrdě byli potrestáni i další hříšníci. Michal Trávníček z Litvínova obdržel stejný distanc jako Duda, plzeňský Michal Dvořák musí nuceně odpočívat tři utkání. Naopak v případě Jiřího Cetkovského z Pardubic bylo od dalšího postihu upuštěno.

Zbytečný a úmyslný faul

Duda fauloval Klhůfka u mantinelu na samotném konci zápasu a rozhodčí Martin Fraňo a Alexander Pavlovič jej v čase 60:00 vyloučili na pět minut a do konce utkání.

"Při zákroku držel hráč (Duda) hůl v obou rukách a protihráče zasáhl úmyslným krosčekem do zad, takže soupeř ztratil stabilitu a úderem hlavou na tvrzené sklo si způsobil v obličeji krvavé zranění," okomentoval předseda komise Karel Holý svůj verdikt. Poukázal také na to, že Duda si musel být vědom, že může protihráče zranit.

Pětizápasový trest dostal Duda i proto, že v uplynulých letech řešila disciplinárního komise jeho prohřešky již dvakrát. V listopadu 2013 mu zastavila činnosti na pět utkání za faul na Miroslava Holce, letos v lednu dostal pokutu 50 tisíc korun za slovní napadení sudích. Duda bude poprvé Karlovým Varům chybět již v dnešním zápase v Liberci.

Tresty také pro Trávníčka a Dvořáka

Stejnou porci zápasů jako Duda bude pykat také litvínovský kapitán Trávníček. V jeho zákroku na zlínského Tomáše Žižku viděl Holý úmyslný útok na oblast hlavy a krku. "S cílem dostat rameno na úroveň hlavy protihráče se hráč před zákrokem napřímil, aniž by se snažil následky zákroku jakkoli zmírnit nebo eliminovat," stojí v tiskové zprávě. Rovněž Trávníčkovi uškodilo, že byl v minulosti již několikrát disciplinárně trestán.

Faul kolenem na Tomáše Pospíšila z Hradce Králové, za nějž dostal v utkání dvouminutový trest, a předchozí recidiva přinesly třízápasovou stopku Michalu Dvořákovi z Plzně.

Po prostudování videozáznamu Holý shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který byl v držení kotouče a snažil se případnému střetu vyhnout nejdříve pohybem do prostoru za brankou.

"Následný zákrok byl veden ve vysoké rychlosti, přičemž hráč Michal Dvořák udělal ve chvíli, kdy se protihráč snažil střetu vyhnout, aktivní pohyb kolenem do strany a kolenem soupeře zasáhl. Vzhledem k rychlosti, v jaké byl zákrok prováděn, si musel být vědom, že při něm může dojít ke zranění.," uvedl Holý.

reklama