reklama

Útočník Kolář posílí nejméně na měsíc hokejisty Slavie

Hokejový útočník Jan Kolář. Hokejový útočník Jan Kolář. autor: HC Moeller Pardubice
Hokejový útočník Jan Kolář přišel do pražské Slavie na zatím měsíční hostování z Pardubic.

Praha - Hokejový útočník Jan Kolář přišel do pražské Slavie na zatím měsíční hostování z Pardubic.

Dvaatřicetiletý Kolář v této sezoně sehrál za Východočechy šest extraligových utkání a vstřelil dvě branky. V minulém ročníku působil v KHL v dresu Nižněkamsku, ale vinou zranění absolvoval jen šest utkání.

"Pardubice mají hotový tým a neměly pro mě místo v sestavě ani v rozpočtu, tak mi manažer řekl, ať si něco najdu. Když se ozvala Slavia, tak jsem neváhal, protože potřebuji hrát," řekl Kolář webu Slavie. "I když je to zatím jenom na měsíc, neberu to jako přechodné angažmá. Chci se tady ukázat a uvidíme, co bude dál."

V lajně s Bednářem a Krenželokem

Kolář v pátek se Slavií poprvé trénoval a byl ve formaci s Jaroslavem Bednářem a Lukášem Krenželokem. V té by měl nastoupil i v nedělním domácím zápase v O2 areně proti Kladnu.

"Vypadá to, že prostor mít budu. To mě těší, ale jeden hráč to nikdy nespasí, to si nenamlouvám," uvedl Kolář.

Kouč a sportovní manažer Slavie Vladimír Růžička posilu vítá. "Měli jsme spoustu hráčů zraněných, stále nám chybí Mára Tomica nebo Dan Vrdlovec, proto jsme angažovali Honzu Koláře. Zatím je to na měsíc a uvidíme, jak to bude dál," uvedl Růžička.

Kolář strávil v Pardubicích celou svou extraligovou kariéru a sehrál v jejich dresu 560 zápasů a připsal si 262 bodů za 102 tref a 160 asistencí. V letech 2005, 2010 a 2012 získal titul, po posledním triumfu zamířil se spoluhráčem z útoku Petrem Koukalem do Nižněkamsku. Za šest zápasů v KHL zaznamenal čtyři body za gól a tři přihrávky, ale po zářijovém zranění ramene pro něj sezona skončila.

reklama