reklama

Nosek se možná dočká debutu v NHL. Záleží na Zetterbergovi

Tomáš Nosek v přípravě. Tomáš Nosek v přípravě. autor: ČTK
Hokejový útočník Tomáš Nosek má šanci poprvé v životě nastoupit ve slavné NHL. Stane se tak v případě, že hvězda týmu Henrik Zetterberg nepřekoná zdravotní obtíže.

Detroit - Český hokejový útočník Tomáš Nosek byl povolán z farmy v Grand Rapids z nižší AHL do prvního týmu Detroitu. Má tak šanci na debut v NHL. Red Wings dnes doma nastoupí proti Calgary a otazník visí nad startem švédského forvarda Henrika Zetterberga. V případě, že hvězdě týmu nedovolí nespecifikované potíže v dolní části těla nastoupit, nahradí jej třiadvacetiletý pardubický odchovanec.

Potíže má i zadák Red Wings Jonathan Ericsson, místo něhož by mohl podle oficiálních internetových stránek klubu dostat příležitost Jakub Kindl, který poslední zápasy tráví na tribuně. Detroit do zálohy mezi beky povolal z farmy také Xaviera Ouelleta.

Nosek ještě v sobotu nastoupil v AHL za Griffins v duelu proti Texasu a pomohl k výhře 6:1 gólem a asistencí. Celkem si v této sezoně připsal v 25 zápasech na farmě dvě branky a pět přihrávek.

Nosek podepsal s Detroitem loni dvouletou dvoucestnou smlouvu jako nedraftovaný volný hráč. Celý ročník strávil v Grand Rapids, zaznamenal v základní části v 55 duelech 34 bodů (11+23) a v play off přidal ve 12 kláních dva góly a pět přihrávek.

reklama