reklama

Pardubice udržely oporu. Sýkora za ně bude hrát i příští rok

Petr Sýkora Petr Sýkora autor: Milan Kammermayer
Hokejové Pardubice udržely útočníka Petra Sýkoru, který bude dres Východočechů oblékat i v příští sezoně.

Pardubice - Hokejový útočník Petr Sýkora podepsal novou smlouvu s Pardubicemi a bude v Dynamu pokračovat i v příští sezoně. Sedmatřicetiletý kanonýr strávil v Pardubicích celou extraligovou kariéru, v zahraničí působil krátce v Nashvillu a Washingtonu v NHL a čtyři sezony strávil ve švýcarském Davosu, odkud se vrátil na východ Čech v roce 2013.

"Jsme rádi, že jsme se s Petrem domluvili a uzavřel s námi nový jednoroční kontrakt. Petr Sýkora je i v této sezoně naším stěžejním hráčem, my i Petr jsme se chtěli domluvit, to je velmi důležité," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Pardubice Pavel Rohlík.

Sýkora v této sezoně nasbíral v 34 zápasech 25 bodů za 16 branek a devět asistencí. Celkem má v domácí nejvyšší soutěži 730 utkání a 550 bodů za 328 gólů a 222 přihrávek. "Petr je rozený střelec. Ač se mu na začátku sezony tolik nedařilo, tak to nyní potvrzuje vrchovatou měrou," uvedl Rohlík na adresu hráče, který v posledních devíti kolech vstřelil devět branek.

Nedovede si představit, že by hrál jinde

"Střílí velmi důležité branky a je naší velkou oporou. V době zranění Tomáše Rolinka si navíc velmi svědomitě plní kapitánské povinnosti. Petr je srdcař, také z jeho strany jsme cítili velký zájem na prodloužení vzájemné spolupráce," doplnil Rohlík.

Sýkora získal v Pardubicemi dvakrát titul v letech 2005 a 2010. Dvakrát triumfoval i s Davosem (2009 a 2011). "Mou prioritou bylo dohodnout se s Dynamem na dalším kontraktu. Jsem tady doma, nedovedu si představit, že bych v České republice hrál jinde. Jsem rád, že jsme se domluvili," řekl po podpisu smlouvy Sýkora, který se stal třikrát nejlepším střelcem extraligy.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama