reklama

Útočník Radek Bonk ukončil vrcholovou kariéru

Radek Bonk už takto slavit své góly nebude. Radek Bonk už takto slavit své góly nebude. autor: Lenka Rybaříková
Třinecký hokejový útočník Radek Bonk v 38 letech končí s vrcholovou kariérou. Mistr světa z roku 1996 z Vídně se tak rozhodl z rodinných důvodů.

Třinec - Třinecký hokejový útočník Radek Bonk v 38 letech končí s vrcholovou kariérou. Mistr světa z roku 1996 z Vídně se tak rozhodl z rodinných důvodů.

Kapitán Ocelářů, který byl i v pokročilém sportovním věku v letošním play off jedním z nejlepších třineckých hokejistů, se pro definitivní odchod ze scény rozhodl po měsíčním uvažování. Návrhy vedení slezského klubu na prodloužení smlouvy nakonec odmítl a dal přednost rodině.

"Obě strany se sešly dnes odpoledne a Radek šéfům klubu oznámil, že už nebude pokračovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

V Třinci skončili i Peterek a Růžička

Krnovský rodák prožil patnáct sezon v NHL, za Ottawu, Montreal a Nashville sehrál 1042 zápasů s bilancí 206 gólů a 318 asistencí.

Po sedmizápasové epizodě v Jaroslavli strávil závěrečných pět sezon v Třinci, který v roce 2011 dovedl k premiérovému titulu. V extralize si připsal 349 startů, v nichž zaznamenal 83 gólů a 144 přihrávek.

Třinec během léta přišel už o třetího klíčového útočníka. Před Bonkem ukončil kariéru Jan Peterek a kanonýr Martin Růžička přestoupil do ruského Čeljabinsku.

reklama