reklama

Útočník Růžička opouští KHL a vrací se do Třince

autor: Sport
Mistr extraligy z roku 2011 chce Třinci pomoci zpět na výsluní.

Třinec - Hokejový útočník Martin Růžička se vrací z Chabarovsku do extraligového Třince, kterému před rokem výrazně pomohl k mistrovskému titulu. Vedení Ocelářů návrat své dřívější opory potvrdilo na oficiálních internetových stránkách klubu.

Mistr světa z roku 2010 působil v Třinci dvě sezony a ve druhém roce svého angažmá dopomohl slezskému klubu k historickému triumfu v extralize. Růžička tehdy v play off nasbíral 33 kanadských bodů za sedmnáct branek a šestnáct asistencí, což je rekord nejvyšší soutěže. Následně převzal cenu i pro Hokejistu sezony.

Růžička v KHL nezářil, dal jen deset gólů

Poté se rodák z Berouna rozhodl zkusit štěstí v KHL a odešel na roční hostování do Chabarovsku. V Amuru se mu ale i díky zranění na začátku angažmá tolik nedařilo, když v základní části vstřelil ve 33 zápasech deset branek a přidal pět asistencí. V play off skóroval jednou.

Růžička je třetí výraznou ofenzivní posilou Třince pro nadcházející sezonu. Nevydařený předešlý extraligový ročník, ve kterém obhájci titulu vypadli v předkole play off se Zlínem, se bude snažit vylepšit i s Danielem Rákosem a Tomášem Klimentou.

reklama