reklama

Útočník Simon se představí v Utkání hvězd AHL

Dominik Simon. Dominik Simon. autor: Milan Kammermayer
Hokejový útočník Dominik Simon z celku Wilkes-Barre Scranton si zahraje Utkání hvězd nižší zámořské soutěže AHL, které se uskuteční v pondělí 1. února v Syracuse.

Springfield - Hokejový útočník Dominik Simon z celku Wilkes-Barre Scranton si zahraje Utkání hvězd nižší zámořské soutěže AHL, které se uskuteční v pondělí 1. února v Syracuse.

Jednadvacetiletý účastník loňského mistrovství světa v Praze byl z farmářského týmu Pittsburghu nominován do výběru Atlantické divize. V exhibičním utkání se představí jako jediný český zástupce.

Simon je devátý v produktivitě AHL, v 33 zápasech nasbíral 29 bodů za 12 branek a 17 asistencí. Pittsburgh si jej vybral v pátém kole loňského draftu jako 137. hráče v pořadí. V červenci uzavřel sparťanský odchovanec s Penguins tříletou nováčkovskou smlouvu a vydal se z extraligové Plzně do zámoří. Na premiéru v NHL zatím čeká.

Útočník Petr Straka z farmářského celku Philadelphie Lehigh Valley Phantoms, který se 17 brankami vládne tabulce střelců AHL, se do výběru na Utkání hvězd nedostal.

reklama