reklama

Útočníku Birnerovi vyvolávala Sparta vzpomínky na Lva

Tomáš Birner slaví gól, tehdy ještě v dresu Lva, na který stále vzpomíná Tomáš Birner slaví gól, tehdy ještě v dresu Lva, na který stále vzpomíná autor: ČTK
Útočník Michal Birner hrál v minulé sezoně za Lev Praha. Zápas s KalPou na Spartě v Lize mistrů mu minulé angažmá a jeho nenadálý konec dost připomínal.

Praha - Český útočník Michal Birner přispěl k výhře KalPy nad Spartou 3:2 jednou asistencí. Přesto po utkání přiznával, že se v úvodních minutách těžko dostával do zápasu.

Hlavou se mu totiž honily vzpomínky na angažmá ve Lvu Praha, které v létě tak smutně skončilo.

"Sešli jsme se tehdy v Lokále, kde jsme to vydýchali, a pak jsme si začali hledat nové angažmá," zavzpomínal Birner na konec jediného českého týmu v KHL.

Ještě na jaře jste v Praze v dresu Lva bojoval o Gagarinův pohár. Jaké jste měl při návratu na ´místo činu´ pocity?
"Lehká nostalgie tam byla. Když jsem ráno přišel do haly, tak to na mne trošku padlo. První třetinu jsem se s tím srovnával, neměl jsem ve hře vůbec hlavu ani nohy. Pak jsem to rozjezdil a bylo to lepší. Jsem rád za mladé kluky v našem mužstvu, že jsme porazili takový tým jako Sparta, protože ona bere Ligu mistrů hodně vážně. To my ji bereme vyloženě jako přípravu, chceme se soustředit na finskou ligu. Byl to poslední test před jejím startem a zároveň velké vítězství."

Říkáte, že berete Ligu mistrů především jako přípravu, ale výhrou nad Spartou jste si vylepšili vyhlídky na postup. Je to pořád jen příjemné zpestření, nebo se o postup ještě budete chtít poprat?
"A tak my hlavně víme, že nám to se Spartou uteklo doma. Troufám si říct, že jsme byli lepší, měli jsme mnohem víc šancí, ale udělali jsme školácké chyby a nakonec prohráli na nájezdy. Kdybychom ten zápas vyhráli, tak jsme teď na první místě. Chceme se o to poprat, momentálně ztrácíme na první místo bod. Teď budeme hrát s jedním top týmem ze Švédska. Oni mají v kádru hodně finských hráčů, takže si myslím, že to bude hodně vyhecované. Uvidíme, jak se to vyvine."

Vraťme se ještě ke Lvu a jeho docela šokujícímu konci. Jak jste to rozdýchával, když klub v létě oznámil, že nebude pokračovat?
"Myslím si, že jsme to všichni rozdýchávali stejně. Sešli jsme se v Lokále, kde jsme to docela dobře rozdýchali. Pak už nebylo nic moc co řešit a každý si musel začít něco hledat."

Jak vypadalo hledání angažmá ve vašem případě?
"Jsem rád, že v KalPě pracuje pár známých lidí, kteří mě okamžitě kontaktovali. Hned jsme se dohodli."

Ve Finsku jste už před pár lety několik roků působil, takže to pro vás byl takový návrat domů, ne?!
"No, teď to pro mě bylo po těch dvou letech v Česku mnohem těžší se tam vrátit. Přece jen si tady člověk zvykne, vybuduje si nějaké zázemí, udělá si kamarády i mimo hokej a najednou musí ze dne na den odjet. Teď už se těším, až začne liga a rozběhne se takový ten klasický zápasový stereotyp."

V týmu jste s dalším Čechcem Tomášem Kubalíkem. Děláte mu takového finského průvodce?
"Já mu spíš dělám průvodce v posilovně, protože on nevím, co je to činka (směje se). Takže spolu chodíme každý den do posilovny a trochu ho do toho dostávám."

reklama