reklama

Dostane násilník Vojnov šanci? Znarok ho zařadil do širší nominace na Karjalu

Vjačeslav Vojnov je v širší nominaci na Karjalu. Vjačeslav Vojnov je v širší nominaci na Karjalu. autor: Reuters
Vjačeslav Vojnov se po návratu z NHL, kde celou minulou sezonu nehrál a dokonce strávil 3 měsíce ve vězení za napadení své manželky. Nově patří Petrohradu, kde ale ještě nenastoupil.

Moskva - Hokejisté Ruska mají v širší třiatřicetičlenné nominaci na turnaj Karjala v Helsinkách deset hráčů z kádru úřadujícího vítěze Gagarinova poháru Petrohradu. Nechybí mezi nimi čerstvá posila obránce Vjačeslav Vojnov, který se vrátil do Ruska z NHL poté, co strávil po loňském napadení manželky tři měsíce ve vězení.

Vojnov hrál naposledy na startu minulé sezony a od loňského října měl od Los Angeles Kings pozastavenou činnost. V NHL vítěz Stanley Cupu z let 2012 a 2014 skončil, přestože měl smlouvu ještě na čtyři roky. V týdnu se domluvil na angažmá v Petrohradu, ale v KHL před reprezentační pauzou ještě nenastoupil. "Když řekne, že je připravený, pojede do Finska," řekl trenér Ruska Oleg Znarok.

V širší nominaci mají Rusové všechny hlavní hvězdy - útočníky Ilju Kovalčuka z Petrohradu, Sergeje Mozjakina s Danisem Zaripovem z Magnitogorsku či Alexandra Radulova z CSKA Moskva.

Rusové vstoupí do turnaje v Helsinkách ve čtvrtek proti domácímu Finsku, o dva dny později je čeká Švédsko a v neděli se utkají s českou reprezentací.

Širší nominace hokejistů Ruska na turnaj Karjala v Helsinkách (5.-8. listopadu):

Brankáři: Vasilij Košečkin (Magnitogorsk), Denis Kostin (Omsk), Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Alexandr Lazušin (Dynamo Moskva),

obránci: Vjačeslav Vojnov, Roman Rukavišnikov, Maxim Čudinov, Jegor Jakovlev (všichni Petrohrad), Denis Denisov, Nikita Zajcev, Bogdan Kiselevič (všichni CSKA Moskva), Viktor Antipin, Alexej Bereglazov (oba Magnitogorsk), Michail Grigorjev, Michail Pašnin (oba Jaroslavl), Dmitrij Višněvskij (Dynamo Moskva), Vitalij Meňšikov (Novosiborsk),

útočníci: Anton Burdasov, Nikita Gusev, Jevgenij Dadonov, Ilja Kablukov, Ilja Kovalčuk, Vadim Šipačov (všichni Petrohrad), Sergej Andronov, Alexandr Radulov (oba CSKA Moskva), Daniil Apalkov, Vladislav Kartajev (oba Jaroslavl), Igor Grigorenko, Nikolaj Prochorkin (oba Ufa), Sergej Mozjakin, Danis Zaripov (oba Magnitogorsk), Alexej Cvetkov (Dynamo Moskva), Sergej Širokov (Omsk).

reklama