reklama

Chimera dnes bude hrát. Trénink nestihl, šel jen na florbal

autor: Reuters
Kanadský útočník Jason Chimera, který posílil z NHL Piráty Chomutov, je v Česku. Z letiště po příletu do Prahy nemířil na hotel, ale se svým budoucím spoluhráčem Michaelem Frolíkem na hokej.

Chomutov - Jason Chimera se ve čtvrtek poprvé ukázal Chomutovu a v pátek do půl šesté večer nastoupí hned k premiérovému utkání v extralize v Českých Budějovicích.

Kanadský útočník z NHL, který bude během výluky v soutěži působit v kádru tamních Pirátů, ještě s týmem nestihl jediný společný trénink. Ve čtvrtek dopoledne si po příletu pouze sám zabruslil.

Stihl se však zkamarádit se spoluhráči a po boku Michaela Frolíka se ukázal na florbalovém utkání české extraligy, kde svou účastí překvapil jak fanoušky, tak vedení klubu.

Bude hrát Chimera v jedné lajně s Frolíkem?

Hráči z NHL se stali ozdobou utkání Severské výzvy mezi Tatranem Střešovice a Chodovem. Piráti měli o přestávce téměř vyprodaného zápasu autogramiádu. Frolík utkání zahájil čestným buly.

Chimera se akce aktivně nezúčastnil, protože na jeho příjezd nebyl nikdo nikdo z klubu pořádně připraven.

"Michael Frolík jel na florbal a ptal se mě, jestli nechci jít s ním, abych nebyl na hotelu sám. Jsem moc rád, že mě vzal. Akce se mi moc líbila a užil jsem si to," řekl Chimera.

Klub dnes na poslední chvíli vyřídil všechny administrativní úkony pro přestup, Chimeru tak čeká další divoký den. Už druhý den po příletu ho čeká ostrý zápas.

reklama