reklama

Uzavření extraligy: kluby poprvé zařazují zpátečku

Kolik diváků by chodilo na uzavřenou extraligu, víc nebo méně? V případě návštěv v O2 Aréně na zápasy Slavie je odpověď jasná, ale jinde už nikoliv. Kolik diváků by chodilo na uzavřenou extraligu, víc nebo méně? V případě návštěv v O2 Aréně na zápasy Slavie je odpověď jasná, ale jinde už nikoliv. autor: Eduard Erban
Jednání o nové smlouvě se svazem pokračují

Praha - Poprvé od zveřejnění plánu uzavřít hokejovou extraligu naznačují jeho strůjci, že by rádi vycouvali zpět.

Představenstvo Asociace profesionálních klubů na svém posledním zasedání probíralo taktiku, s níž má jít prezident APK, slávistický manažer Ladislav Blažek, za šéfem hokejového svazu Tomášem Králem. Zápis z jednání představenstva APK, který má redakce Aktuálně.cz k dispozici, ukazuje, že po setkání Blažek - Král může být „prezentován návrh vzít zpět výpověď smlouvy mezi APK a hokejovým svazem."

Výpověď jako cesta k uzavření ligy

APK v závěru minulého roku překvapivě vypověděla smlouvu hokejovému svazu, jak se později ukázalo především kvůli tomu, že v tom někteří manažeři hokejových klubů viděli jednu z cest, jak se k uzavření extraligy od příští sezóny dostat. Jednání o nové smlouvě mezi APK a svazem od té doby nijak zvlášť nepokročila.

Čtěte také:

Zlínský manažer Adamík na zmíněném jednání představenstva APK označil tuto situaci za „vakuum s nejistou budoucností.".

APK se dostala pod tlak veřejnosti, v níž převládá většinový návrh, že uzavřít extraligu není dobrý nápad. Ani kluby z nižších soutěží nad ním příliš nejásají, jak předvedl třeba Bedřich Ščerban, bývalý reprezentant a jihlavský manažer v nedávném diskusním pořadu ČT o podobě extraligy.

Jak zareaguje svaz na případnou nabídku vzít zpět výpověď smlouvy se zatím nedá říct. Oficiální schůzka mezi šéfem svazu Tomášem Králem a prezidentem APK Ladislavem Blažkem  se dosud nekonala, a i kdyby ano, sám Král o takové věci nemůže rozhodnout. „Nejbližší zasedání výkonného výboru hokejového svazu máme naplánováno na druhou polovinu února," řekl Král Aktuálně.cz.

Nová smlouva, méně radikalismu

APK už předložila svazu návrh nové smlouvy, zdaleka ne tak radikální, jak zněla jeho první varianta (ta například začínala „paragrafem", že APK zcela přebere od svazu řízení extraligy včeně její podoby). Mírnější návrh však svaz ještě neprojednal.
Na počátku snah o uzavření extraligy stála iniciativa čtyř klubů, především těch, které jsou momentálně ohroženy sestupem (Karlovy Vary, Slavia, Mladá Boleslav). K nim se však přidaly další kluby,  takže až na tři výjimky pro uzavření extraligy byli všichni její účastníci.

Nyní se situace mění - zejména poté, co si kluby a jejich majitelé prostudovali všechny dopady vypovězené smlouvy.

reklama