reklama

V 1. lize není video. A tak si Rytíři o extraligu nezahrají

Podívejte se na sporný moment, který možná rozhodl o výsledku rozhodujícího sedmého zápasu čtvrtfinále první hokejové ligy. Kladno kvůli němu nebude hrát baráž o extraligu. youtube.com
Rytíři Kladno vypadli s Jihlavou možná kvůli spornému momentu v závěru sedmého zápasu. Rytíři se radovali z gólu, který nikdo jiný neviděl. A video se v 1. lize nepoužívá.

Jihlava - Do konce zápasu nezbývá ani minuta, Jihlava zoufale brání náskok 3:2. A už se zdá, že marně. Puk totiž po dorážce Jana Hlaváče míří k tyči, a i když se po něm brankář Sáblík natahuje, hostující hráči se začínají radovat. Brankové světlo však nesvítí a rozhodčí jen kroutí hlavou. Ne, tohle gól asi nebyl.

Takhle se rozprášily poslední naděje Kladna, které po loňském sestupu toužilo po rychlém návratu do hokejové extraligy. Končí už v prvním kole play off, s Jihlavou totiž prohrálo ve strhující koncovce rozhodující sedmý zápas.

A dost možná kvůli spornému momentu v závěru, který z pohledu Rytířů bohužel nikdo pořádně neviděl a už nikdy ani neuvidí. Ani rozhodčí, který měl celou situaci v zákrytu a nic neviděl, si totiž ani posléze nemohl u videa, jak je to jindy v hokeji běžné, potvrdit, zda Sáblík stihl puk chytit před čárou, nebo po něm skočil pozdě.

Na celou situaci se podívejte v přiloženém videu.

Hlaváč chtěl video. Nevěděl, že v lize není

První liga, byť je plně profesionální soutěží a hráči tam v mnoha případech berou měsíčně na odměnách i šesticiferné sumy, totiž nemá všechny stadiony kamerami nad brankou vybaveny, a tak video techniku nepoužívá.

"Nechci brečet, ale myslím si, že to byl gól," cituje oporu kladenského útoku Jana Hlaváče server iDnes.cz. "Když nereagoval brankový rozhodčí, hned jsem jel za hlavním, aby si vyžádal konzultaci u videa. Vůbec jsem si neuvědomil, že se v téhle soutěži video nepoužívá," dodal Hlaváč.

"Možná byla o ten jeden gól Jihlava lepší. Zklamaný bude nejen Jarda Jágr (majitel Kladna), ale i my všichni. Minimálně do baráže jsme se chtěli dostat, věřili jsme si," doplnil Hlaváče i obránce Tomáš Kaberle, který ještě na podzim bojoval o místo v New Jersey a New York Rangers v NHL, ale nakonec zamířil hrát hokej do svého mateřského klubu.

Kladnu tak končí rozporuplná a náročná sezona neúspěchem. Rytíři coby velký favorit soutěže se trápili už v průběhu její základní části. Kladno totiž na začátku sezony brzdila dlouhá šňůra jednadvaceti venkovních zápasů v řadě z důvodu rekonstrukce zimního stadionu. Rytíři byli kvůli tomu jednu chvíli v tabulce dokonce až jedenáctí a majitel klubu Jaromír Jágr tehdy ze zámoří musel zasáhnout.

Klíčový moment? Kladno ztratilo mečbol

Rytíři v průběhu roku posílili a s návratem na domácí led začali v lize dominovat. Soupeřům často uštědřovali vysoké příděly a brzy se z jedenáctého místa vyhoupli na druhé hned za druhého favorita z Chomutova. Tehdy o postupu obou do baráže nikdo nepochyboval, jenže pak přišel na Kladně další průšvih.

Hokejisté prohráli poslední dva zápasy základní části a k tomu jim vedení soutěže odečetlo další tři body za administrativní chybu v zápise. A tak se Kladno propadlo až na pátou příčku, se kterou muselo začít čtvrtfinálovou sérii na ledě nepříjemné Jihlavy. A na horké půdě Dukly se včera i celá série rozhodla.

"Série to byla vyrovnaná a o vítězi rozhodovaly maličkosti," shrnul stručně neúspěch Kladna trenér Jiří Čelanský. Rytíři se přitom výkyvů jako v celé sezoně nevyvarovali ani v sérii s Duklou. V šestém utkání při vedení 3:2 na zápasy nedokázali na vlastním ledě proměnit mečbol, dlouho vedli i ve včerejším rozhodujícím utkání.

Hokejová extraliga se tak dočká překvapení v široké baráži. Tu si zahrají vítězové následujících semifinálových sérií Chomutov - Jihlava a České Budějovice - Třebíč.

reklama