V Brně přišlo na hokej 7200 diváků

8. 2. 2006 21:42
Ve 47. kole padl divácký rekord v této sezoně první hokejové ligy. V Brně se vypravilo na zápas druhé Komety se třetí Jihlavou 7200 fanoušků, kteří zcela zaplnili tribuny haly Rondo a viděli remízu 2:2. Minutu před koncem se o dělbu bodů postaral domácí kapitán Brančík.

Zápas v bouřlivé atmosféře se od začátku odvíjel opatrně a přes šance Jihlavy se poprvé prosadil domácí Appel. Ve druhé třetině Brňané udělali dvě hrubky, které Čachotský bez milosti potrestal. Dukla však v závěru přišla o tři body i třetí místo v tabulce, kde ji vystřídala Mladá Boleslav.

Středočeši připravili debakl 8:2 trápícím se hokejistům Prostějova, kteří inkasovali osm branek. Dvě z nich dostal v závěrečné třetině Hrazdíra, který vystřídal v brance Hamrlu.

V dnešním kole se prodlužovala hned polovina zápasů, po 60 minutách byl nerozhodný stav také na stadionech v Kadani, Hradci Králové a Berouně. Body ztratil i suverénní lídr soutěže z Ústí nad Labem, který hrál 2:2 s berounskými Medvědy.

Výsledky 47. kola:

Kometa Brno - Jihlava 2:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Appel, 60. Brančík - 33. a 40. Čachotský. Rozhodčí: Minář - Mana, Váňa. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 7200.

Kadaň - Ostrava 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. Plaček, 65. Postl - 13. Bokroš. Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 3:8, navíc Augusta (Ostrava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 240.

Hradec Králové - Chomutov 1:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. Fořt - 35. Šíp. Rozhodčí: Hodek - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 4:8, navíc Trefný 10 min. a Charousek (oba Chomutov) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1750.

Havířov - Olomouc 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 27. Zdráhal, 38. Žůrek, 56. Klimeš - 60. Vlček. Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Bouz (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1483.

Beroun - Ústí nad Labem 2:2 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Křesťan, 57. Filip - 2. Červenka, 37. Klobouček. Rozhodčí: Souček - Lhotský, M. Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1700.

Prostějov - Mladá Boleslav 2:8 (0:2, 2:4, 0:2)
Branky: 33. Bařica, 38. M. Čech - 14. a 40. Hradecký, 19. a 36. Jeslínek, 26. Pospíšil, 28. Havelka, 50. Výborný, 52. Kadlec. Rozhodčí: Venglář - Vrdlovec, Záviský. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 500.

Třebíč - Jindřichův Hradec 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 11. Fryauf, 22. Laš, 27. Květoň, 38. Dolníček - 30. Kocar, 55. Fiala. Rozhodčí: Skoupý - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 920.

1. Ústí nad Labem 47 28 3 6 1 9 149:85 97
2. Kometa Brno 47 25 2 5 0 15 125:103 84
3. Mladá Boleslav 47 25 0 7 1 14 134:98 83
4. Jihlava 48 24 2 4 2 16 131:107 82
5. Havířov 47 26 0 1 1 19 133:122 80
6. Chomutov 47 21 2 4 3 17 130:109 74
7. Hradec Králové 47 21 2 3 1 20 128:114 71
8. Olomouc 47 21 0 3 3 20 113:121 69