reklama

V Českých Budějovicích skončil trenér Výborný

František Výborný František Výborný autor: HC Sparta
Letošní čtvrtfinalista připravuje velké změny

České Budějovice - Hokejisty extraligových Českých Budějovic už nebude trénovat František Výborný.

Vedení klubu se rozhodlo, že osmapadesátiletému kouči nenabídne novou smlouvu.

Po vyřazení týmu ve čtvrtfinále play off v HC Mountfield končí i sportovní manažer Josef Zajíc a novým generálním manažerem se stane Zdeněk Blažek, který nahradí ve funkci Františka Jouna.

Čtěte také:
Hokejisty Třince by mohl trénovat asistent Zlína Turek
Kouč Sýkora končí v Chomutově. I když jeho tým vede

Výborný přišel do Českých Budějovic v listopadu 2009 a letos i loni tým dovedl do čtvrtfinále play off, kde ale Jihočeši vypadli s Vítkovicemi respektive s Libercem.

Třinec - České Budějovice (Jakub Kovář) Foto: Lenka Rybaříková

Zkušený kouč v minulých dnech přiznal, že s vedením klubu jednal o prodloužení spolupráce, ale nakonec je vše jinak.

I kvůli nepříliš vydařenému závěru sezony se šéf klubu Ivan Drbohlav rozhodl udělat razantní změny.

 "Během základní části jsme se pohybovali dlouhou dobu na prvním či druhém místě. Konečné páté místo po základní části a tedy přímý postup do čtvrtfinále bychom mohli hodnotit jako úspěch, ale není tomu tak," uvedl Drbohlav v oficiální tiskové zprávě.

Výkony týmu v uplynulých třech měsících sponzory ani fanoušky neuspokojily. "V této oblasti jednoznačně nemůžeme být spokojeni. Proto požadujeme od managementu klubu změnu. Chceme, aby se lidé v Českých Budějovicích hokejem bavili," řekl Drbohlav, generální ředitel společnosti Mountfield, která je majitelem a generálním partnerem klubu.

Indiánské křepčení v ochozech, Plzeň je v semifinále Indiánské křepčení v ochozech, Plzeň je v semifinále Prohlédněte zde

Ukončit spolupráci s Výborným prý ale nebylo jednoduché. "Po dvou a půl letech spolupráce se jednalo o těžké rozhodnutí. Probíhalo ale v oboustranné shodě a sám František Výborný cítil potřebu odpočinku. Navíc vize změny by bez nového hlavního trenéra mohla být jen těžko naplňována," uvedl Drbohlav.

Výrazné změny v letní přestávce nastanou i v kádru, ze kterého se na post asistenta sportovního manažera posunul Petr Sailer. Klub plánuje více využít i služeb brankáře Romana Turka, který před začátkem minulé sezony ukončil aktivní kariéru. Joun bude v klubu působit dál, stane se obchodním a marketingovým ředitelem.

reklama