V European Trophy vyhrály Sparta, Brno a Pardubice

6. 9. 2013 21:16
Hokejisté Sparty porazili v European Trophy Chomutov 3:0. Výhru si v českých soubojích v European Trophy připsaly i Pardubice, které porazily Liberec 4:3, a Kometa Brno, jež přehrála Plzeň 3:2 po sn.
Hokejistům Sparty generálka na extraligu vyšla
Hokejistům Sparty generálka na extraligu vyšla | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražské Sparty porazili v generálce na start extraligy Chomutov 3:0 a základní část European Trophy, jehož byl zápas součástí, zakončili s bilancí pěti výher a tří porážek.

Výhru si v českých soubojích v European Trophy připsali i hráči Pardubic, kteří porazili Liberec 4:3, a Kometa Brno, jež přehrála Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech.

O porážce Chomutova, pro který to byl stejně jako pro Spartu poslední přípravný duel před startem extraligy, rozhodly branky Karla Pilaře, Jaroslava Hlinky a Dominika Simona. Čisté konto udržel Tomáš Pöpperle. Sparta ani Chomutov ale do další části soutěže nepostoupí.

Pardubice vydřely těsnou výhru nad Libercem, přestože v první části vedly 3:0 a 4:1. Tygři ale dokázali ve druhé třetině snížit a v poslední třetině byli i blízko vyrovnání. Tomáš Filippi ale v 59. minutě neproměnil trestné střílení. Oba celky se utkají ještě jednou, v neděli v Liberci.

První z dvojice vzájemných zápasů sehrály i Kometa s Plzní. Indiánům k výhře nepomohla ani branka kapitána Martina Straky, který v přípravě nastoupil poprvé a prosadil se hned v prvním střídání. Na výhru to ale nestačilo.

Poslední přípravný zápas před startem nejvyšší domácí soutěže odehrála i Slavia, která remizovala s prvoligovým Ústím na Labem 3:3. Severočeši v Edenu třikrát vedli, poslední slovo měl ale slovenský obránce Juraj Valach dvě minuty před koncem. V normální hrací době skončil nerozhodně i souboj Karlových Varů a Kladna, o jehož vítězi ale rozhodly samostatné nájezdy. Výhru Energie zajistil Petr Koblasa, který se jako jediný prosadil.

Hokejová European Trophy:

Jižní divize:

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Pilař (Rolinek, Pech), 43. J. Hlinka (Rolinek, Gřegořek), 50. Simon (I. Rachůnek, Klimek). Rozhodčí: Lacina, Horák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 282.

JYP Jyväskylä - KalPa Kuopio 3:1 (za domácí Hubáček 0+1).

Severní divize:

Mountfield Hradec Králové - EC Red Bull Salcburk 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Dej (Knotek, Šimánek), 25. Suja (Podlešák), 32. Frühauf (Šimánek), 39. Šimánek (Mikuš) - 19. Latusa, 29. Wahl, 38. Milam, 43. Heinrich (Milam), 47. Latusa (Mühlstein). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Lučan, Bláha. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 676.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Koreis (J. Svoboda, Nosek), 49. Kempný (Nosek, T. Svoboda), rozh. náj. Němec - 1. Straka (Duda), 40. Duda (Frolo). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Skopal, Jindra. Vyloučení: 3:8, navíc J. Svoboda (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2360.

Kärpät Oulu - Lulea Hockey 6:2 (za domácí Huml 1+0), Eisbären Berlín - Hamburk Freezers 4:6.

Východní divize:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:3 (4:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Kousal (Somík, P. Sýkora), 6. P. Sýkora (Kousal, Somík), 7. Jan Kolář (V. Kočí, Gregorc), 15. P. Sýkora (Kousal, V. Kočí) - 13. Filippi (Hunkes), 26. Kollman (T. Pospíšil, Víšek), 29. Bartek (T. Pospíšil, Hunkes). Rozhodčí: Homola, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc T. Zohorna (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 858.

Tappara Tampere - TPS Turku 5:3, Brynäs IF - Djurgaarden IF 5:4.

Západní divize:

Frölunda Indians - Färjestad BK 5:2, Curych Lions - EV Zug 3:2.

Přípravné zápasy:

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)
Branky: 23. Jelínek, 31. V. Růžička ml., 58. Valach - 9. a 50. Meidl, 21. Sklenička.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Balán, 33. Parýzek, rozhodující nájezd Koblasa - 22. S. Treille, 24. Černošek.